Kożuchy przez długi czas były w niełasce. Noszenie ich nie było ani modne, ani stylowe, a ponadto kojarzyło się z minionym ustrojem. Jednakże od kilku lat wracają one do łask, dzięki nowym producentom, którzy łączą najwyższą jakość wykonania i materiałów ze stylem i ponadczasową elegancją. Zwłaszcza kożuchy damskie od niedawna są bardzo popularną alternatywa kurtek i płaszczy. Jeśli nie jesteś zwolenniczką tych naturalnych, to z powodzeniem w sklepach znajdziesz ich ekologiczne odpowiedniki. Są one robione z najwyższą starannością i dbałością o detale, dlatego potrzeba wprawnego oka żeby zobaczyć, że faktycznie nie są naturalne.

Kożuchy damskie na prawdziwą zimę!

Płaszcze te kojarzą się i słusznie ze srogą zimą. Są to bowiem nakrycia wierzchnie tworzone z naturalnych skór owczych oraz futra owczego, które tworzą niezwykle ciepłe połączenie. Ale jeśli ty zdecydowałaś, że nie będziesz nosiła takich naturalnych, tylko ekologiczne to mamy dobrą wiadomość. Będą one równie ciepłe, dlaczego? Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i potrafią tak zestawić materiały, aby futerko było efektownym dodatkiem, a nie elementem grzewczym. Kożuchy damskie mogą przybierać wiele form. Projektanci eksperymentują z tym trudnym materiałem, szukają nowych sposobów na ich wykorzystanie oraz szycie produktów, które będą odpowiadać na potrzeby użytkowników. Świetnie sprawdzają się podczas bardzo mroźnych zim, które co kilka lat zdarzają się w naszym klimacie, a ostatnimi laty nawet częściej. Dlatego nie bój się, że zmarzniesz w ekologicznym futrze.

Wybór odpowiedniego koloru kożucha ekologicznego!

Jeszcze do niedawna można było znaleźć jedynie kożuchy damskie w ich naturalnych kolorach, czyli jasnym beżu i owczej bieli. Obecnie można znaleźć zarówno takie, jak i w ciemniejszych kolorach np. czerni. Dzięki temu zyskały dużo więcej możliwości stylizacji. Czarne płaszcze pozwalają na utworzenie całej stylizacji w kolorach czerni, co jest obecnie bardzo częstym zabiegiem, bardzo dobrze łączą się z czerwonymi dodatkami. Nieśmiertelne jest także połączenie czerni i bieli. Klasyczny beż kożucha natomiast można przełamywać kolorowymi dodatkami we wzory w postaci torebki, czapki, szalika czy nawet butów. Kwestia łączenia kolorów w przypadku tego nakrycia wierzchniego jest bardzo ważna, w większości przypadków nie powinno się zbytnio kombinować, ponieważ one same w sobie potrafią stworzyć cały outfit.

Jak się inspirować?

Jest to zdecydowanie trudna część garderoby do noszenia. Przysparzać może wielu problemów. Bardzo łatwo wyglądać w nim jakbyśmy wrócili z bieguna. Dlatego należy pamiętać o tym, by nie przesadzić z ilością dodatków i warstw. Warto szukać inspiracji wśród naszych ulubionych blogerek modowych lub gwiazd, stylistek, których styl nam odpowiada. Przeglądanie mediów społecznościowych i szukanie zdjęć dobrze ubranych kobiet i mężczyzn jest najlepszym sposobem na inspirowanie się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here