Początkowo mocny wzór w cętki może się wydawać nieco trudny w noszeniu, jednak modą trzeba się czasem bawić i przeplatać różne kolory, wzory i faktury. Panterka jest właśnie takim dodatkiem, który potrafi uzupełnić każdą stylizację i mówi o swojej właścicielce “hej, naprawdę znam się na modzie!”. Oczywiście nie warto przesadzać, bo nadmiar to główny modowy grzech, ale istnieje kilka sposobów na to, żeby ciekawie nosić panterę.

Z czym łączyć ten zwierzęcy print?

Młodzieżowo:

Zacznijmy od panterki w wydaniu młodzieżowym. Subkultura emo zafascynowana jest czaszkami i panterką. Zarówno pierwszy, jak i drugi wzór zostały w tym przypadku doprowadzone do granic kiczu. Panterka łączy się nie z naturalnym beżowym czy brązowym tłem, a z różem, błękitem czyli z każdym kolorem, który nie kojarzy się ze zwierzęcą maścią. Może być także utrzymana w tonacji pastelowej. Reguły? Nie ma żadnych reguł! Skoro panterka została połączona z seledynem, to reszta ubrania może być eklektyczną mieszanką stylów. Dozwolone jest zabrnięcie w jeszcze większy chaos. Przy takiej mieszance trzeba bardzo uważać. Polecamy tylko nastolatkom.

Czerwona pantera:

Skoro dla niektórych połączenie panterki z zielenią to największe faux pas, to w stronę jakiego koloru możemy się udać, żeby się nie zbłaźnić? Niech naszym kryterium będzie „drapieżność”, a wtedy odpowiedź sama przyjdzie na myśl: czerwień! To propozycja raczej na randkę lub szalony wieczór z przyjaciółkami. Dalej nie jesteście przekonane co do tego pomysłu? W takim razie odsyłamy chociażby do butów J. Lo – ona doskonale czuje takie zestawienie. To, czy pójdziecie za radą wielkich tego świata, czy zaufacie własnemu gustowi, zależy tylko od Was. Czerwoną panterkę możecie dozować. Nie musi to być od razu czerwony strój od stóp do głów. Wystarczy akcent w dodatkach, jakiś szczegół. Do kurtki w panterkę możesz ubrać czerwone spodnie, ale już reszta ubrania niech będzie stonowana, np. w kolorze czarnym lub ciemno- brązowym.

Nie szalej z printami:

Postaw na jeden wzór. Nie łącz panterki z kratą, grochami czy paskami. To wyższa szkoła modowej jazdy, na co dzień chyba nie do zastosowania. Jeśli zdecydowałaś się na kurtkę w panterkę to zestawiaj z nią stonowane ubrania. Gładkie jeansy, spodnie w typowej czerni lub spódnice w gładkie materiały. Panterka lubi towarzystwo, ale na pewno nie innych zwierzęcych printów, ani nie pomieszanych kolorów.

Naturalne barwy zwierzęce:

Możemy wybrać też naturalne barwy zwierzęce. Wówczas jeśli brązowe cętki i beżowe tło, to również reszta stroju powinna być zachowana w takich kolorach. Bluzka, sukienka, spodnie, legginsy, płaszcz, żakiet – jeżeli któreś z tych ubrań pokrywa panterka, to reszta elementów musi być zdecydowanie spokojniejsza. Ważny jest również materiał, z którego ubranie jest uszyte. Seksowna sukienka może błyszczeć, jednak bluzka do pracy nie powinna mieć dużego dekoltu i być uszyta z eleganckiego materiału. Nawet w wersji klasycznej odpada przy oficjalnych spotkaniach czy np. rozmowach kwalifikacyjnych. To jest „oczywista oczywistość”! Dodatki – tylko czarne lub beżowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here