Kurtki młodzieżowe w dzisiejszych czasach często nie odstępują fasonami od tych, które znamy dla dorosłych. Dzisiejsza młodzież pragnie ubierać się niezwykle męsko lub kobieco. Twoja dorastająca córka lub syn podpatruje twoich zachowań i z pewnością czerpie z nich wzorce. Dlatego jeśli twoim ulubionym stylem jest ten sportowy, to z pewnością syn będzie początkowo taki również lubił. Jeśli natomiast jesteś mamuśką elegancką, taką która chodzi w butach na obcasach i zawsze jest modnie ubrana, to z pewnością stworzysz młodą modnisie, która będzie uwielbiała skórzane ramoneski oraz eleganckie płaszczyki.

Kurtki młodzieżowe powinny być przede wszystkim wygodne, nie powinny przebierać twojego dziecka, a jedynie ubierać. Przynajmniej w początkowych latach młodzieńczości nie próbuj kreować wyglądu swojego dziecka. Niech samo znajdzie dla siebie ulubiony styl. Twoim zadaniem jest jedynie sprawdzanie czy nie przesadza w żadna stronę. Bądź dla swojego dorastającego dziecka wzorem i opiekunem. Niech wie, że może zwrócić się o paradę i pomoc. Nie krytykuj, a jedynie słuchaj i doradzaj. Wykorzystuj raczej stwierdzenia typu „moim zdaniem, albo ja bym tak zrobiła”. Będzie to o wiele lepsze. Chyba nie chcesz mieć codziennych walk o ubiór i wygląd!

Jakie modele kurtek młodzieżowych są dobre?

Klasyczna puchówka:

Jednym z hitów ostatnich sezonów są kurtki puchowe. Widzimy je na Marszałkowskiej w Warszawie, na Krupówkach, na turystycznych szlakach naszych gór i na najwyższych szczytach świata. Wyróżniają się charakterystycznymi przeszyciami, tzw pikowaniem. Puchówki noszą wszyscy, a można je kupić od 100 do kilku tysięcy złotych. Dlatego niech nie zdziwi cię fakt, że twoje dorastające dziecko chce również mieć taką kurtkę.

Jak więc powinna być idealna puchówka?

Kurtka puchowa to jeden z najlepszych typów odzieży wierzchniej przeznaczonej na zimę. Podstawą kurtki puchowej jest jej wypełnienie naturalnym puchem gęsim, lub kaczym, albo wypełnienie puchem syntetycznym, najczęściej Primaloftem. Warstwa zewnętrzna musi być przede wszystkim puchoszczelna, lekka, a także wytrzymała mechanicznie i odporna na wiatr. Tylko część kurtek puchowych jest produkowana w wersji odpornej na deszcz. Puchówki charakteryzują się bardzo dobrą izolacyjnością termiczną i niezwykłą lekkością, co gwarantuje wysoki komfort użytkowania. Znajdują zastosowaniem, jako odzież w szeroko rozumianej turystyce, jak i jako odzież miejska do ubrania na co dzień. W połączeniu ze zdolnością do dużej kompresji i możliwością spakowania do niewielkich rozmiarów wydaje się być wręcz idealna dla do outdoorowego użytku. Dlatego jeśli wybierzesz jej stonowany kolor, i rozmiar nieco większy to z pewnością twoja córka lub syn pochodzą w niej kilka sezonów.

Klasyczna parka:

Kurtka parka to absolutny must have tegorocznego sezonu jesień-zima, a wszystko wskazuje na to, że ten fason będzie modny także w następnych latach. Dobra wiadomość jest taka, że ten fason jest absolutnie uniwersalny i młode kobietki i małe dziewczynki oraz chłopcy o każdej figurze mogą go nosić. Warto jednak zwrócić uwagę na to, czy konkretny model będzie odpowiednim wyborem do wzrostu młodego człowieka- chyba nie chcesz aby twoja córka wyglądała w kurtce jak po starszej siostrze. Różnych modeli parek jest zatrzęsienie, warto przejrzeć oferty sklepów z odzieżą młodzieżową, zarówno stacjonarnie, jak i w Internecie. co do kolorów, to tutaj możesz zaszaleć i dać się skusić pomysłom młodego człowieka. Możesz pozwolić na kolorowe futerko lub oryginalne dodatki. Jeśli natomiast ma to być jedyna kurtka w jakiej będzie chodziło twoje dziecko, postaw na stonowane kolory.

Skórzana lub ekologiczna ramoneska!

Taka kurtka jest nie tylko niezwykle eleganckim ubraniem, ale również może wyzwolić w młodym człowieku chęć do zgłębiania mody. Pasuje zarówno dziewczynkom, jak i młodym chłopcom- oczywiście różne fasony. Twoja córka lub syn będą mogli zakładać ją o każdej porze roku i prawie na większość okazji. Dodatki i inne ubrania również można do niej dobierać bez problemu. My polecamy taką z naturalnej skóry i chociaż z czasem twoje dziecko może z niej wyrosnąć, to podczas jej noszenia, ani nie będzie się pociło, ani nie będzie mu w niej zimno. Klasyka lubi jakość!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here