Zimowa kurtka powinna być przede wszystkim ciepła. A co to w praktyce oznacza? A no nic innego jak to, że takie okrycie zewnętrzne powinno przede wszystkim chłonąć wilgoć i odprowadzać ciepło. Nie powinno zatrzymywać go we wnętrzu, gdyż może to doprowadzić do przeziębienia. Najlepsza kurtka zimowa to taka, która wykona jest z naturalnych materiałów. Może mieć domieszkę sztucznych- tzw. funkcyjnych materiałów lub być stworzona tylko z takiego tworzywa, ale dotyczy to głównie sportowych egzemplarzy. Jeśli zatem poszukujesz płaszcza lub kurtki na co dzień to postaw na puch, wełnę lub bawełnę z kaszmirem lub jedwabiem.

W kurtkach puchowych (nawet tych z „puchem” poliestrowym) kluczowe znaczenie ma materiał zewnętrzny. Tworzywo powinno zapewniać optymalną wentylację powietrza oraz być lekkie i wodoszczelne. Z uwagi na fakt, że tego rodzaju kurtki zimowe wypełnione są miękkim puchem, szczególne znaczenie ma właśnie wodoodporność. Gdy zdecydujemy się na przemakający materiał zewnętrzny, wtedy cała kurtka będzie wchłaniać wilgoć, tym samym zwiększając jej ciężar.

Propozycją, która nie powinna zawieść żadnego pasjonata mody, są kurtki wykonane z mieszanki poliestru i nylonu. Oczekiwany efekt może przynieść też okrycie stworzone całkowicie z gabardyny, choć należy zaznaczyć, że jest to materiał zwiększający finalną wagę produktu.

Świat mody lubi eksperymentować, nikogo więc nie powinno dziwić, że w ostatnich sezonach producenci zaczęli wykorzystywać w kurtkach typu parka rozwiązania znane dotąd z płaszczy. Zdarzały się już przypadki użycia jako materiału zewnętrznego flaneli czy kaszmiru. Jeśli jednak zależy ci głównie na funkcjonalności kurtki, to takie produkty mogą nie spełnić twoich wymagań. Trudno byłoby im sprostać zmiennym warunkom atmosferycznym.

Dla ludzi szukających kurtki zimowej do długiego przebywania w niekorzystnych warunkach pogodowych marki odzieżowe proponują modele z dodatkową membraną wewnętrzną. Jest to specjalne tworzywo zwiększające poziom wodoszczelności. Najbardziej znanym producentem takiego typu tkaniny jest firma L. Gore & Associates, odpowiedzialna za produkcję słynnej membrany GORE-TEX.

Najmodniejsze fasony w kurtkach zimowych damskich!

Kurtki zimowe 2019 – co będziemy nosić w tym sezonie? Kluczowe pytanie przy wyborze ciepłej kurtki brzmi: czy można wyglądać w niej zgrabnie? Oczywiście, że tak! A przy odrobinie wyobraźni (i odwagi) będzie również oryginalnym elementem stylizacji. Nie oznacza to jednak, że klasyczne kurtki zimowe na dobre chowamy na dno szafy, ale klasyka również potrzebuje stylowego odświeżenia. Zobaczcie najciekawsze trendy wśród okryć wierzchnich – na to będziemy polować w nadchodzącym sezonie.

Najczęstszy problem z kurtkami zimowymi polega na tym, że zazwyczaj nie czujemy się w nich zgrabnie. Niestety najcieplejsze kurtki zimowe przystosowane do minusowych temperatur po prostu muszą być grubsze i nic na to nie poradzimy. Ale zawsze możemy sprytnie wyjść z tego typu opresji wybierając dopasowane kurtki zimowe taliowane lub z paskami, którymi podkreślimy talię. Zazwyczaj największy problem mamy wybierając kurtki puchowe, jednak wspomniane rozwiązanie jest zdecydowanie najlepszym. Wybierając prosty, pudełkowy fason musimy zwracać uwagę na odpowiednie dopasowanie rozmiaru. Z jednej strony, chcemy aby kurtka zimowa była jak najbardziej dopasowana, ale wybierając za mały rozmiar, sprawimy, że będzie napinała się na ciele i wyglądała fatalnie. Z drugiej strony – przy za luźnym kroju zgubimy proporcje sylwetki.

Jakie będą najpopularniejsze kurtki zimowe damskie 2019? Z klasycznych fasonów kurtek zimowych pożyczamy przede wszystkim ciepły, futerkowy kołnierz lub kaptur, który doda szyku nawet najbardziej casualowej stylizacji. Możemy również postawić na zwierzęce wzory, które często pojawiały się na światowych wybiegach, a obecnie spotykamy je na witrynach popularnych sklepów. Poza tym w dalszym ciągu popularne są kożuchy zarówno w wersji krótkiej, jak i dłuższej. W dalszym ciągu na topie są kurtki zimowe parki – ten fason jest również pożądany tej jesieni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here