Sklepy z kurtkami to element, który występuje w każdej galerii handlowej oraz każdym mieście. Jedne są duże inne mniejsze. W jednych znajdziesz tylko i wyłącznie kurtki i odzież sportową, w innych z kolei asortyment będzie bardziej zróżnicowany. Możesz postawić na znane sieciówki lub udać się do autorskiego butiku. Masz jeszcze jedna opcję! Nie musisz wychodzić z domu! Wystarczy, że weźmiesz na kolana komputer lub do ręki telefon i posurfujesz po Internecie. bowiem to prawdziwa skarbnica i zagłębie przeróżnych sklepów z kurtkami.

I właśnie na takich sklepach chcielibyśmy się skupić.

Jak kupować by nie zwariować!

Gdy przychodzą zimniejsze dni, poranki osłabiają minusowymi temperaturami, a hulający wiatr przeszywa do szpiku kości, każdy marzy jedynie o cieple i komforcie. Odzież wierzchnia musi być jednak dla większości kupujących, nie tylko dobrze ogrzewająca, ale także wyglądająca odpowiednio. Nie jest łatwo pogodzić wszystkie wymogi, stawiane kurtce czy płaszczom. Warto jednak zdawać sobie sprawę, które z cech zweryfikować musimy w pierwszej kolejności.

W naszym klimacie zupełną podstawę stanowi dobrze dobrana kurtka lub płaszcz. Nawet osoby przemieszczające się jedynie autem prędzej czy później odczują potrzebę założenia cieplejszego, nieprzemakającego i funkcjonalnego ubrania. Każdy przecież czasem ma problemy z autem, wybiera się na spacer czy zabawę na świeżym powietrzu.

Na co zwrócić przede wszystkim uwagę w przypadku tej części garderoby? Najważniejsza jest jakość, użyte materiały, zastosowany wypełniacz, możliwość odświeżania, ale także krój i dopasowanie rozmiaru do sylwetki.

By odpowiednio dopasować ubranie, które kupujesz przez internet, musisz znać swoje wymiary. Weź centymetr krawiecki i zmierz się. Istotne będą: długość ramion, szerokość talii i bioder. Warto również znać długość rąk (potrzebna przy kupnie koszul, marynarek i płaszczy) oraz wewnętrznej i zewnętrznej strony nóg. Mając rozpiskę swoich wymiarów o wiele łatwiej będzie ci dokonać dobrego wyboru.

Uważaj na vanity sizing!

To nic innego jak celowe zaniżanie rozmiarów. W jednym sklepie będzie na ciebie pasowała L-ka w innym M-ka, jak normalnie i zawsze kupujesz ubrania w rozmiarze XL. Jest to chwyt psychologiczny, w którym producent odzieży robi ci „prezent” i przyjemność. Często dotyczy to właśnie rozmiarów dużych, takich które kupują osoby z kilkoma kilogramami nadwagi. Jednak nie wykluczone, że może przytrafić się osobie, która nosi małe rozmiary. Jak z tym walczyć? Niestety nie da się, zaskarżanie i obrażanie się nic nam nie da, co najwyżej możemy więcej nie korzystać z oferty podobnego lub tego samego sklepu. Aby się przed tym ustrzec w Internecie to należy po porostu znać swoje wymiary. Wówczas będziemy pewni, że kurtka nie będzie miała zbyt krótkich rękawów lub nie będzie obcisła w biodrach.

Po mimo rozmiarów bądź świadomym klientem!

Jeśli pomimo informacji zawartych na stronie produktu i ocenienia swoich wymiarów nie jesteś przekonana, czy dana rzecz będzie na ciebie pasować, szukaj większej ilości informacji. Coraz więcej sklepów internetowych wprowadza na swoich stronach zakładki, w których klientki mogą ocenić kupione produkty. Wiele z nich opisuje swoje wymiary i podaje, jaki rozmiar kupiły. Pamiętaj też, że produkty kupione online można zwrócić, tak więc ryzyko tego typu zakupów jest bardzo niewielkie. Wygoda zakupów online to kusząca perspektywa, dlatego nie bój się spróbować. Co równie ważne, pamiętaj, że masz prawo do informacji i jeśli jakiś aspekt zakupów cię niepokoi, śmiało pisz do sklepu z pytaniami i wątpliwościami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here