Czy odzież wierzchnia z flauszu to dobry wybór?

W ofercie znajdziemy nieograniczony wybór ubrań jesiennych, czy zimowych z tego rodzaju tkaniny. Płaszcze, żakiety, kurtki – są nie tylko eleganckie, ale również ciepłe i wygodne. Wyjaśnijmy sobie, czym właściwie jest flausz. Jest to materiał wełniany lub półwełniany, wykonany z przędzy zgrzebnej. Wełna poddawana jest drapaniu i strzyżeniu, dzięki czemu flausz jest miękki w dotyku. Mimo, że jest to dość gruby materiał, poddaje się cyrkulacji powietrza. Wobec tego, nie możemy się w nim spocić ani zmarznąć. Idealnie, prawda? Wiele osób, też tak uważa, dlatego jest dość popularny w sezonie jesiennym i zimowym.
Jeśli my również zdecydujemy się na zakup kurtki, płaszcza czy innego flauszowego produktu, czy będziemy umieli o niego zadbać?
Okazuje się, że takie okrycia wierzchnie wymagają specjalnej pielęgnacji, ale jeśli zadbamy o nie właściwie, będziemy mogli się nimi cieszyć przez wiele sezonów.
A zatem, jak prać kurtkę czy płaszcz?
Przede wszystkim musimy zerknąć na informacje, które producent umieścił na metce. Bardzo ważne czy będziemy się do tego stosować, ponieważ jeśli postąpimy niewłaściwie, np. podczas prania, może dojść do uszkodzenia odzieży. Gdy nam się materiał skurczy lub sfilcuje nie będzie ratunku –niewątpliwie poniesiemy straty. Jeśli zapoznamy się z informacjami i zdecydujemy na pranie kurtki lub płaszcza, zróbmy to ręcznie. Pranie w pralce jest zbyt ryzykowne. Nie używajmy do prania proszku a delikatnego środka w płynie. Po wypraniu rozwieśmy daną rzecz na wieszaku z dala od źródła ogrzewania. Najlepiej w przewiewnym pomieszczeniu, strzepując, co jakiś czas, aby szybciej wyschła. Po wyschnięciu, może pojawić się problem w postaci zagnieceń. Jeśli nie mamy specjalnego żelazka, o dużej mocy możemy sobie z tym nie poradzić. Zatem w takim przypadku bezpieczniej będzie oddać ubranie do pralni chemicznej. Dzięki profesjonalnemu czyszczeniu na pewno nasze ubranie pozostanie w doskonałej formie.
Musimy mieć na uwadze, że tego rodzaju materiał jest dość podatny na zabrudzenia a już szczególnie to widać na ciemnych tkaninach. Jednak w przypadku wszelkich pyłków, kłaczków, sierści, które przyciągają do siebie kurtki flauszowe w zupełności sobie poradzimy sami. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie szczotki czy wałki do czyszczenia odzieży. Czesząc tkaninę miękką szczotką, sprawimy, że wszelkie zanieczyszczenia zostaną usunięte a przy okazji uniesiemy przygnieciony włos. Sprawi to, że nasz płaszcz będzie odświeżony i zyska nienaganny wygląd.
Nadal nie możesz się zdecydować? Podsumujmy.
W ofercie znajdziemy bogaty wybór wyrobów z flauszu, odpowiednich na porę jesienną i zimową. Materiał jest ciepły, miękki, delikatny, przyjemny w dotyku. Sprawia troszkę kłopotu w utrzymaniu, ponieważ przyciąga wszelkie pyłki czy kłaczki jak magnes, za to możemy sobie z tym poradzić sami. W przypadku większych zabrudzeń musimy zanieść go do pralni chemicznej. Wynagrodzi nam tę dbałość i pielęgnację tym, że posłuży przez lata. Warto? Myślę, że tak. A jeśli wybierzemy krój odpowiedni do naszej sylwetki, będzie wtedy nie tylko praktycznie, ale i elegancko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here