Zimowy dress code

Wybór idealnego płaszcza jest ciężki, czasami kupujemy płaszczyk, który nam się bardzo podoba, ale nie jest dopasowany do naszej figury i wyglądamy w nim śmiesznie. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy, że są ubrania, które zakrywają nasze mankamenty. Nie wszystkie modne płaszcze wiosenne idealnie pasują do naszej sylwetki. Kiedy jesteśmy posiadaczkami figury typu gruszka. Figura ta charakteryzuje się tym, że kobieta ma szerokie biodra. Również jej uda są bardzo obfite, ramiona zazwyczaj są wąskie a biust stosunkowo mały. Idealnie dobrany strój optycznie sprawi, że nasze ciało będzie miało zachowaną proporcję. Możemy stosować dowolne kolory, wybierajmy płaszczyki, które są dłuższe, na przykład sięgają do kolan. Dodatki i detale pozwolą odwrócić uwagę od naszych mankamentów. Na przykład sprawdzą się pagony na ramionach oraz duże guziki na środku. Dobrym dodatkiem jest też kaptur. Płaszcz powinien mieć obowiązkowo kołnierz. Dobrze dobrać do tego stroju jakiś krzykliwy szaliczek – tylko wtedy, kiedy nasz płaszcz jest w kolorze ciemnym.
Bardzo trudno jest dobrać okrycie wierzchnie dla pań o typie figury jabłko. Taka figura charakteryzuje się tym, że panie mają większy brzuszek i raczej obfite biusty. Zdarzają się też u kobiet z tym typem budowy – szerokie ramiona. Kobiety mają raczej zgrabne nogi i chude ręce. Idealna kurteczka musi być na tyle luźna, aby maskować nasze mankamenty. Najlepiej wybrać ciemny płaszczyk w kształcie lekkiego trapezu. Tali nie podkreślamy paskami oraz tasiemkami. Nie wybieramy też płaszczyków z wcięciem w tali. Kurteczki powinny być raczej krótkie, aby podkreślać nasze walory – czyli nogi. Do takiego płaszczyka można dobrać szal, który odwróci uwagę od brzuszka. Jeśli nie chcemy zakładać szalika lub apaszki możemy wybrać płaszczyk z dekoltem. Taki krój ładnie wygląda u pań z typem budowy jabłko.
Innym typem budowy ciała jest klepsydra. Uważana jest przez znawców jako idealny kształt kobiecego ciała. Zazwyczaj pani o budowie ciała klepsydry ma ramiona i biodra tej samej wielkości. A talia jest wcięta. Taką sylwetkę należy podkreślać i chwalić się nią. Właściwie wybierać możemy wszystkie kreację. Unikajmy kurteczek i płaszczyków, które nie podkreślają naszej tali. Możemy wybierać nakrycia z rozkloszowanym dołem albo z paskiem pośrodku. Dobrze jest dobierać kolory, które są odważne. Możemy śmiało zwracać uwagę na nasz wygląd.
Trzeba jeszcze wspomnieć o figurze prostokątnej. Jest to dość popularny typ figury, charakteryzuje się brakiem widocznego wcięcia w talii. Biodra zazwyczaj są tej samej szerokości co uda. Ramiona są również tej szerokości co biodra. W wyborze okrycia zimowego powinniśmy kierować się tym, aby podkreślić naszą talię a odwrócić uwagę od bioder i ramion. Zazwyczaj sprawdzają się paski oraz rozkloszowane modele płaszczy. Nie wybieramy rękawów, które są bardzo luźne. Najlepiej wybrać jednorzędowy płaszcz. Trafnym wyborem jest też płaszcz, który ma dekolt w kształcie litery V.
Wybór idealnego płaszcza jest bardzo trudny, jeśli nie mamy pomysłu co powinniśmy kupić – zapytajmy stylisty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here