wykładzina

Podłoga z naturalnego drewna jest nie tylko elegancka, ale dość droga – dlatego, osoby o ograniczonych finansach, a także nowo powstałej firmy, które swoją siedzibę lokalizują we wcześniej już użytkowanych pomieszczeniach, często decydują się na zasłonięcie jej wykładziną dywanową. Taki zabieg jest bardzo praktyczny – w krótkim czasie można zmienić wystrój pomieszczenia, a dodatkowo dobrze odizolować je od chłodu podłogi.

Wykładzina dywanowa przemysłowa

Z naturalnych włókien czy z syntetycznych? Ten problem pojawia się w momencie wyboru wykładziny dywanowej.Najczęściej stosowana jest syntetyczna wykładzina dywanowa przemysłowa, której liczne zalety docenia się podczas jej użytkowania na skalę masową.

Do produktów naturalnych można zaliczyć wykładzinę, której surowcem są włókna roślin, uznanych za wyjątkowo trwałe i mocne. Należą do nich: agawa, trawa morska oraz kokos.

Wykładziny dywanowe z włókien naturalnych

Mimo że wszystkie te rośliny są świetnymi surowcami na wszelkiego rodzaju maty i wykładziny, to jednak nie wszystkie są odporne na każdy czynnik zewnętrzny. I tak: agawa nie jest odporna na wilgoć – pod jej wpływem włókna kurczą się i deformują, co wpływa na estetykę całej wykładziny. Nie jest również miękka, dlatego wykładzina z sizalu świetnie nada się do przedpokoju i sal biurowych.Wykładzina z morskiej trawy jest odporna na wilgoć i wodę. Można ją układać w oryginalne wzory, jest antystatyczna. Łatwo ją także utrzymać w czystości więc jest odpowiednia do miejsc, gdzie przebywa duża ilość osób.Włókna kokosa to świetny materiał na wykładziny dywanowe – są dość sztywne i szorstkie, przez co są odporne na ścieranie. Doskonale sprawdzą się w hallach, na schodach i korytarzach.

Wykładzina syntetyczna

Wykładziny dywanowe syntetyczne charakteryzują się niezmiennością wyglądu przez długi czas. Są odporne na wilgoć, można je łatwo utrzymać w czystości, doskonale izolują od zimnej podłogi, są estetyczne i powszechnie dostępne. Cena wykładzin syntetycznych jest bardziej atrakcyjna niż wykładzin naturalnych, dlatego częściej jest stosowana w dużych obiektach o charakterze publicznym.

Producent wykładzin

Producenci wykładzin syntetycznych oferują szeroki wybór modeli wykładzin w pełnym wachlarzu kolorów, rozmiarów oraz wysokością runa. Dzięki możliwości doboru koloru nabyta wykładzinę można bardzo łatwo dopasować do istniejącej aranżacji danego wnętrza. Producent wykładzin w swojej ofercie sprzedażowej prezentuje dostępność produktów, zarówno z surowców naturalnych, jak i syntetycznych. Każda wykładzina jest bardzo starannie wykonana, odporna na czynniki zewnętrzne i niezwykle estetyczna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here