Umiejętne czyszczenie zimowej odzieży wierzchniej w domu.

Praktycznie każda kobieta ma w swojej szafie chociaż jedno futerko. Niekoniecznie musi być ono prawdziwe – miłość, jaką obdarowujemy zwierzęta, sprawia, że rezygnujemy z tych naturalnych materiałów. Wolimy sięgać po ich sztuczne imitacje, które potrafią wyglądać dokładnie tak samo, a przy okazji oszczędzają zwierzakom cierpienia i bólu. Kurtka z futerkiem sztucznym nigdy nie będzie jednak tak ciepła jak za z prawdziwym futerkiem, ale jest to tak naprawdę jej jedyny minus. To przecież także tańszy wyrób, który możemy fantastycznie i efektownie stylizować. Bo futerko nadaje się nie tylko do eleganckich i prostych ubrań. Równie dobrze możemy je zestawiać z wyrobami w zupełnie innym stylu, w ten sposób bawiąc się modą i uzyskując bardzo oryginalne efekty stylizacyjne. O to właśnie chodzi!

Kurtki z futerkiem stały się ostatnio naszymi ulubieńcami. Za co je kochamy? Na pewno za zdolność do ogrzewania naszych ciał. Gdy narzucimy na siebie chociażby sztuczne futerko, od razu jesteśmy w stanie przetrzymać gorszą pogodę. Spokojnie możemy wyjść na zewnątrz nawet przy minusowej temperaturze, silnym wietrze i sporych opadach deszczu bądź śniegu, a dalej odczuwamy komfort, jest nam ciepło i przyjemnie. Kurtki z futerkiem wyglądają też naprawdę świetnie – nowocześnie i oryginalnie. Bo niby są to podstawowe elementy garderoby, które od wielu lat występują w sklepach odzieżowych, ale gdybyśmy tak przyjrzeli się wszystkim kobietom na ulicy, dostrzeglibyśmy, że mało która z nich na co dzień nosi takie futerka. Uznajemy je bowiem za ubrania wymagające – często nie wiemy po prostu, z czym je łączyć. A potencjał tego typu odzieży wierzchniej jesteśmy w stanie wspaniale wykorzystać. Nawet jeśli nie do końca znamy się na modzie i póki co większość naszych stylizacji była prosta i stonowana – zupełnie zwyczajna.

Zamiast więc stylizować kurtkę z futerkiem w sposób zupełnie tradycyjny, czyli łączyć ją z podobnymi stylistycznie ubraniami – eleganckimi i prostymi – wykreujmy z niej strój typowo sportowy, który doskonale sprawdzi się w momencie wyjścia na zakupy lub krótkie spotkanie z koleżankami. Połączmy nasze futerko z delikatnie rozszerzanymi u dołu spodniami – mogą być one wykonane z luźnego, delikatnego i jasnego materiału. Następnie zarzućmy na górę zwykłą prostą bluzkę w jednolitym odcieniu i okryjmy ją miękkim blezerem bądź, jeśli przygotowujemy się do pracy, marynarkę utworzoną z lekkiego materiału. Jeżeli czeka nas naprawdę długi, ciężki i pełen różnych obowiązków dzień, zamiast wciskać się w niewygodne szpilki, postawmy na sportowe adidasy. Dobrym wyborem będą te na grubszej podeszwie – dzięki nim zaczniemy wyglądać na szczuplejsze, a nasza sylwetka optycznie się wydłuży.

Jak same widzimy, jedna standardowa kurtka z futerkiem może dać nam mnóstwo ciekawych opcji stylizacyjnych. Nauczmy się zatem z nią bawić. Nie wykorzystujmy jej wyłącznie w tych bardzo eleganckich stylizacjach – czasem dobierzmy ją do spodni zupełnie sportowych czy nawet do miękkiego i wygodnego dresu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here