Kabiny prysznicowe do małej łazienki

Kabiny prysznicowe to coraz popularniejsze rozwiązania, zwłaszcza współcześnie, w dobie bardziej świadomego myślenia o zużyciu wody, a także w pomieszczeniach o mniejszych wymiarach. Kabina prysznicowa pozwala bowiem nie tylko na obniżenie wykorzystywania wody w czasie codziennej toalety niż napełniana nią wanna, ale również dostępna jest w szerokim wyborze rozmiarów, jakie oferuje sklep remontowo-budowlany Bricoman. Można więc dopasować ją nawet do mniejszych pomieszczeń łazienkowych, co jest ważne zwłaszcza w mieszkaniach w blokach.

Jaki kształt kabiny prysznicowej wybrać?

Niewielkie kabiny prysznicowe bez hydromasażu (które kupisz tutaj: https://www.bricoman.pl/artykuly-sanitarne/kabiny-prysznicowe/kabina-bez-hydromasazu), którego konstrukcja zajmuje zdecydowanie więcej miejsca, dostępne są w najróżnorodniejszych wymiarach i kształtach. Półokrągłe, prostokątne lub kwadratowe – kabiny wykonywane są ze szkła lub akrylu, co pozwala dobrać tego typu element wyposażenia łazienki w pełni zgodnie ze swoimi potrzebami. Wszystko zależy jedynie od powierzchni łazienki, jaką dysponujemy oraz innych urządzeń, które chcemy, aby się w niej znalazły. Do małych łazienek, które zajmują ok. 3 mkw przestrzeni warto wybrać kabiny przyścienne lub narożne, pozwalające w optymalny sposób zagospodarować każdy kąt pomieszczenia.

Jaki brodzik do kabiny prysznicowej wybrać w małej łazience?

W przypadku zastąpienia całkowicie w domu wanny kabiną prysznicową warto rozważyć także dopasowanie do niej odpowiedniego brodzika. Jeśli w domu są małe dzieci – przyda się nieco głębszy brodzik, który można napełnić wodą w zastępstwie wanny i w wygodny sposób je umyć. Tego typu konstrukcja brodzika umożliwia także namoczenie w niej prania. Warto jednak pamiętać, że w przypadku osób starszych i z ograniczeniami ruchowymi, trudność może sprawić wchodzenie i wychodzenie z wyższego i zabudowanego brodzika.

Modnym i popularnym rozwiązaniem w takim przypadku będzie brodzik obniżony lub całkiem wbudowany w podłogę. Takie aranżacje stosowane są zwłaszcza w nowoczesnych łazienkach, pozwalając dodatkowo zaoszczędzić miejsce w ograniczonej przestrzeni.

Jakie drzwi kabiny prysznicowej wybrać do małej łazienki?

Istotnym elementem calej konstrukcji kabiny prysznicowej będą w małej łazience drzwi. Drzwi skrzydłowe należą do najczęściej wybieranych rozwiązań, jednak w przypadku ograniczonej przestrzeni zajmują jej także zbyt wiele. Dbając o komfort poruszania się w łazience, wybierzmy więc drzwi przesuwane lub harmonijkowe, zwracając uwagę na staranną ich konstrukcję, która pozwoli na nawet intensywne i dłuższe używanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here