Zimowy płaszcz na futrze

Zazwyczaj tylko udajemy przed sobą i światem, że moda nic dla nas nie znaczy. W rzeczywistości bowiem całymi dniami potrafimy przeglądać te wszystkie trendy z wielkiego świata – kupując kolejne drogie kolorowe gazetki, wydając na nie dosłownie całą swoją dzienną wypłatę, a następnie już w domu odpalając swój komputer i poświęcając kilka ładnych godzin na zapoznanie się z nowymi artykułami, opublikowanymi na blogach naszych ukochanych znawczyń mody. Trendy nie są nam obce, dlatego też kurtka khaki damska o kroju parki już kilka miesięcy temu zagościła w naszej szafie. Na pewno już wielokrotnie ją nosiłyśmy, ale czy robiłyśmy to dobrze? Zaraz się o tym przekonamy!

Pierwsza zasada związana z noszeniem kurtek tego rodzaju mówi nam o tym, że stawiając na coś takiego, powinnyśmy uważać na proporcje swojej sylwetki. Zły ubiór (w szczególności ten niedopasowany do figury) potrafi je drastycznie zaburzyć, pogarszając w ten sposób cały nasz wygląd. Najmodniejsze i najpiękniejsze nawet ubrania nie będą prezentować się dobrze, jeżeli uwydatnią mankamenty sylwetki i totalnie ją zniekształcą. Aby do tego nie dopuścić, kurtkę parkę łączmy najlepiej z obcisłym dołem – chociażby standardowymi legginsami bądź zwykłymi spodniami o kroju rurek. Luźna spódnica w tym wydaniu się nie sprawdzi. Nasza kurtka sama w sobie jest przecież dość obszerna, dlatego gdy połączymy ją z równie szerokim dołem, zaczniemy wyglądać na grubsze niż w rzeczywistości, a nasza sylwetka skurczy się, choćbyśmy nawet nie należały do grona najniższych kobiet.

Kurtka khaki damska to typowa wersja tej odmiany odzieży. Nikt nie zabrania nam jednak zaszaleć z jej kolorem. Khaki to odcień modny, ale dość męski, chłodny, kojarzący się głównie ze stylistyką militarną i wojskową. Teoretycznie mogłybyśmy zdecydować się po prostu na kurtkę parkę w zupełnie innej barwie – obecnie występują one nawet w odcieniach różu, czerwieni czy bieli – ale jednak ta barwa khaki jest najbardziej uniwersalna, zwłaszcza gdy przestaniemy ją postrzegać tak oczywiście. Niekoniecznie przecież musimy ją łączyć z ubraniami militarnymi. Nikt nie powiedział, że zielonkawa luźna kurtka nie będzie pasować do eleganckich stylizacji – popatrzmy tylko na stroje przygotowane przez blogerki modowe, a na pewno szybko się nimi zainspirujemy i będziemy już gotowe do połączenia zwykłego płaszcza z super strojną sukienką i cekinowymi dodatkami. W czymś takim spokojnie możemy udać się na imprezę. Kurtka khaki damska sprawdzi się zatem także na tych ważniejszych wieczorowych wyjściach – a nie tylko na co dzień, na zakupach w warzywniaku.

A jakie buty powinnyśmy dobierać do tych wszystkich stylizacji, których podstawą stanie się zielona kurtka parka? Skoro pasuje ona niemalże do każdego stylu, również z dobraniem do nich odpowiednich butów nie powinnyśmy mieć problemów – o ile same ich sobie nie stworzymy. Przestańmy więc wydziwiać i tak poważnie do tego wszystkiego podchodzić. Próbujmy łączyć parkę ze szpilkami, traperami i trampkami, odkrywając jej rozmaite oblicza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here