Czy odzież wierzchnia z flauszu to dobry wybór?

Aby wyglądać stylowo podczas zimnych miesięcy, wcale nie trzeba poświęcić dużo energii. Głównymi elementami, które rzucają się w oczy, gdy przebywamy na dworze, to oczywiście okrycia wierzchnie, a więc kurtki i płaszcze.

Jeśli zależy nam na eleganckim wyglądzie, postawić powinniśmy na płaszcz. Płaszcze mogą być klasyczne, a więc z zawartością wełny. Im większa procentowa zawartość wełny, tym płaszcz powinien być cieplejszy, choć już niekoniecznie poleca się płaszcze w stu procentach wykonane z tego surowca, gdyż nie mają zadowalającej jakości. Warto by miały jakąś domieszkę, która zapewni trwałość i pozwoli zachować płaszcz w nienagannym stanie na wiele sezonów. Płaszcze takie pasują zarówno do sukienek lub spódnic, jak i eleganckich spodni, a nawet do klasycznych dżinsów – granatowych, bez przetarć, modnych ostatnio dziur, o prostej nogawce. Również buty i torebka powinny cechować się elegancją, ponadczasowością i określoną, klasyczną, w miarę zwartą formą. Dzięki czemu nasza stylizacja będzie spójna i żaden element nie będzie odstawał od reszty. Płaszcze mogą podkreślać talię za pomocą zaszewek lub paska, ale mogą być także proste, a nawet w stylu oversize.

Płaszcze mogą być, podobnie jak kurtki, pikowane. Wówczas – dzięki swojej długości – zapewniają komfort cieplny, nawet podczas najbardziej mroźnych dni, chociaż z pewnością nie są tak wygodne jak kurtki podczas jazdy samochodem.

Wiele osób, które cenią sobie uniwersalność i wygodę, wybiera na co dzień kurtki. Pasują one do codziennych stylizacji. Najbardziej uniwersalne są kurtki o tzw. neutralnych kolorach. Nie ma nic prostszego do stylizacji – czarna lub granatowa kurtka pikowana damska, proste dżinsy, ciemne botki i torebka typu shopper. Nie można wymyślić już chyba nic prostszego i wygodniejszego do codziennego użytku. Jest to chyba jeden z częściej powtarzanych zestawów. Do takiej bazy wystarczy dołożyć jakieś kolorowe dodatki, np. szalik i całość można odmienić w dosłownie kilka sekund.

Dla odważniejszych, którzy nie lubią się rozdrabniać, polecić można kurtki o intensywnym kolorze, np. w czerwieni. Jest to doskonała propozycja dla osób, które lubią się wyróżniać i uważają stonowane i neutralne kolory za nudne. Aby dopasować kolor do swojego wyglądu i podkreślić nim urodę, warto zaznajomić się z pojęciem analizy kolorystycznej. Pozwala ona znaleźć najbardziej pasujące nam odcienie różnych kolorów, dzięki czemu uniknąć możemy błędów w zakupach. Kurtki i płaszcze są dość drogie, używa się ich często. Zimą niekiedy cera też pozostawia wiele do życzenia. W związku z tym lepiej uniknąć zakupu okrycia wierzchniego w kolorze, który tylko podkreśli nasze niedoskonałości i w którym nie będziemy czuć się komfortowo i pięknie. Odcień ubrania, zwłaszcza tego o dużej powierzchni jak i znajdującego się blisko twarzy, pozwala niesamowicie zmienić to jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie – czy wyglądamy na chorych i zmęczonych, czy przeciwnie – na wypoczętych i promiennych.

Zakup okrycia wierzchniego powinien być mocno przemyślany i czasem warto poświęcić trochę czasu na znalezienie swojego ideału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here