palety plastikowe

W wielu firmach i gospodarstwach rolnych używanie palet jest koniecznością. Dzięki nim transportowanie towarów i ich przechowywanie jest o wiele łatwiejsze. Najpopularniejsze są oczywiście palety drewniane. Warto jednak pamiętać, że istnieją jeszcze palety z tworzywa sztucznego. Takie palety z tworzywa są także warte uwagi. Najczęściej nieco droższe od drewnianych, niewątpliwie są także dobrym wyborem

Palety z tworzywa sztucznego. Mocne i trwale

Palety drewniane mogą ulec uszkodzeniu nawet pod wpływem wilgoci. Palety plastikowe są o wiele bardziej trwałe. Nic się z nimi nie stanie pod wpływem warunków pogodowych i innych czynników. Mogą się uszkodzić, jeśli znajdą się na nich rzeczy o zbyt dużej wadze, zawsze więc warto sprawdzać jakie obciążenie zaleca dany producent palet plastikowych i nie kłaść na paletę rzeczy cięższych. To zwiększa ryzyko ich pękania. Tak uszkodzona paleta najczęściej nadaje się wyłącznie do wymiany.

Zakup palet plastikowych

Palety plastikowe są droższe od drewnianych, dlatego warto kupować je tam, gdzie jest tanio. Oczywiście wiele sklepów z zaopatrzeniem dla firm takie palety sprzedaje, lepszą opcją jest jednak ich zakup u producenta. Przy większej ilości palet nie ma potrzeby martwienia się o transport. Praktycznie każdy producent palet plastikowych taki transport zapewnia, nierzadko bezpłatnie.

Ile palet kupić?

Planując zakup palet plastikowych trzeba przeliczyć jaka ich ilość jest konieczna. Zawsze jednak należy kupować nieco więcej. Palety bowiem mogą się uszkodzić. Najczęściej jest też konieczność transportowania na nich towaru do innych firm. Takie palety można oczywiście później odebrać, nie uda się to jednak od razu, chyba, że w danej firmie są takie same palety na wymianę. Zakup właściwej ilości palet od razu, to brak potrzeby ich dokupowania.

O plastikowe palety należy dbać

Aby uniknąć ryzyka częstej wymiany palet na nowe, o zakupione należy dbać. Unikać sytuacji, w których mogą popękać lub się połamać i regularnie je myć, stosując do tego właściwe środki. Tak zadbane palety wystarczą na wiele lat, z pewnością na dłużej niż palety drewniane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here