Przekłuwanie uszu w praktyce

Biżuteria. Niemal każda kobieta posiada ją w swojej garderobie i chętnie ją prezentuje w towarzystwie dobranej stylizacji. Delikatny naszyjnik podkreślający dekolt, pierścionek dodający kobiecości dłoniom czy elegancka bransoletka na nadgarstku, niewątpliwie podkreślają naszą urodę, dodając elegancji i szyku. Jest jednak jeszcze jeden typ biżuterii, nieco odmienny od powyższych. Są nim kolczyki. Różni się od wyżej wymienionych błyskotek koniecznością przekłucia płatka ucha, co dla tych nieco wrażliwszych może stanowić sporą barierę. Jak wygląda przekłuwanie uszu? Jak wygląda pielęgnacja i czy każdy może pozwolić sobie na taki zabieg? Na wszystkie te pytania postaramy się udzielić rzetelnych odpowiedzi.

Jaką metodę przekłuwania uszu wybrać?

Obecnie dostępne metody przekłuwania uszu dają ogromny komfort – mogą być niemal bezbolesne i trwać zaledwie kilka sekund. Salony kosmetyczne chętnie korzystają z nowoczesnych sprzętów Studex. Studex Plus jest profesjonalnym aparatem przeznaczonym do przekłuwania uszu, dzięki któremu cała procedura jest 100% bezpieczna i higieniczna.

Na początek obie strony płatka ucha są oczyszczane alkoholem. Po wyschnięciu miejsce przekłucia jest zaznaczane markerem. Następnie uszczelnienie opakowania z wkładem zostaje zdjęte, a wkład z kolczykiem i zapięciem jest umieszczany w aparacie. Nie jest wyjmowany ręką i nie dotyka niczego poza nim w celu zachowania sterylności.

Po zdjęciu opakowania końcówka kolczyka zostaje umieszczona na zaznaczonym punkcie. Po naciśnięciu uchwytu aparatu końcówka kolczyka przebija płatek, a zapięcie jest zakładane z drugiej strony w optymalnej odległości od ucha, by umożliwić dobre gojenie dziurki.

Aparat jest odsuwany do dołu, opakowanie zakłada się na pusty wkład, który po usunięciu z urządzenia trafia do utylizacji. W ostatnim etapie w miejscu przekłucia zostaje zastosowany środek pielęgnujący, a także są udzielane porady dotyczące dalszego postępowania.

Pielęgnacja miejsca przekłucia

Pielęgnacja przekłucia jest bardzo prosta. Po dokładnym umyciu rąk należy bez wyjmowania kolczyków przetrzeć przód i tył płatka ucha preparatem do pielęgnacji uszu, np. firmy Studex, dostępnym w przystępnej cenie na stronie sklepu BlueskyPolska. Następnie należy obrócić kolczyk do połowy w lewo i do połowy w prawo i ponownie przeczyścić. Czynność tę powinno powtarzać się 2 razy dziennie przez około 6 tygodni. Po tym czasie możemy zamienić pierwsze kolczyki na inne, jednak nie powinny one obciążać płatka ucha.

Kolczyki nie dla każdego

Należy pamiętać, że każdy kolczyk w naszym ciele jest ciałem obcym. Jeżeli jesteśmy uczuleni na niektóre metale, nasz organizm będzie próbował walczyć z naszą ozdobą, wywołując bolesne i  świądowe reakcje alergiczne. Wszelkiego rodzaju stany zapalne i choroby skóry, a także osłabiona krzepliwość krwi również są znaczącym przeciwwskazaniem. Choroby przewlekłe, takie jak np. cukrzyca, również będą stały na przeszkodzie, ze względu na utrudnione gojenie się ran.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here