Zimowy niezbędnik

Idąc z duchem czasu, coraz więcej osób stawia na ubrania, które są dla nich po prostu jak najbardziej komfortowe – szczególnie kobiety, cieszące się mianem osób, które są wielozadaniowe. Mają mnóstwo obowiązków. Pracują zawodowo, robią zakupy, odwożą dzieci do szkoły, do przedszkola i jednocześnie dbają o siebie. Nie ma w tym nic dziwnego, że stawiają na wygodę. Dużo chodzą, a więc wybierają buty na płaskim obcasie – baleriny, mokasyny, a nawet buty sportowe. Dlatego raczej, zamiast płaszcza, wybiorą kurtkę, zwłaszcza, że mnóstwo kobiet jest aktualnie zmotoryzowana, a krótkie kurtki bywają niezastąpione podczas jazdy samochodem. Dobra kurtka charakteryzuje się tym, że jest lekka, a po zdjęciu nie zajmuje dużo przestrzeni.

Niezależnie od tego, czy kobiety ubierają się raczej sportowo, zawsze chcą wyglądać kobieco i zgrabnie. Dla nich świetnym rozwiązaniem będą kurtki puchowe (z prawdziwego a nie sztucznego puchu). Kurtki jak również płaszcze puchowe mogą być dosyć cienkie, ponieważ puch dobrze grzeje. Wygląda się w nich dzięki temu zgrabnie. Nie zaburzają proporcji ciała, nie są zbyt nabite i masywne. Przeszycia, które są na kurtkach pikowanych, bardzo często rozmieszczone są w sposób bardzo inteligentny, dzięki czemu optycznie modelują sylwetkę i ją wyszczuplają.

Puchowe kurtki i płaszcze nadają się na zimę, ale mamy też kurtki pikowane wiosenne – krótkie, zgrabne i tak lekkie, że prawie się ich nie czuje. Wiosenne kurteczki puchowe nie należą może do najtańszych, ale ich zalety są nie do podważenia. Dzięki rodzajowi swojego wypełnienia, nie muszą być mocno nabite. Są cieniutkie i podkreślają figurę nawet w sportowych stylizacjach. Będą pasować nawet do dresów, ale też do sportowych spódnic, no i oczywiście do niezwykle popularnych dżinsów.

Kurtki wiosenne nie powinny przytłaczać całej stylizacji. Zimą kurtka stanowi najważniejszy jej element, wiosną natomiast chcemy wyeksponować inne części naszej garderoby. Nie chcemy się zakrywać od stóp do głów. Sportowa kurtka powinna być kompaktowa, niezbyt obszerna. Wówczas stylizacja jako całość będzie odbierana spójnie i lekko.

Kurtki pikowane dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Nie ma żadnych wątpliwości, że każdy znajdzie odcień pasujący do jego własnego stylu jak i rodzaju urody – karnacji, wyrazistości wizerunku. Żywy kolor podkreśli sportowy charakter stylizacji, natomiast klasyczny i niezbyt wyrazisty i rzucający się w oczy odcień, będzie mógł być zaadaptowany nawet do stylizacji bardziej klasycznych, zbliżonych do eleganckich, pod warunkiem, że kurtka będzie mieć klasyczną formę.

Niezwykle ważnym elementem każdej stylizacji są dodatki. Do pikowanych kurtek pasują praktycznie wszystkie czapki o niezobowiązującym charakterze, nawet te z pomponem. Można nosić do nich chusty, kominy i szale, zarówno dyskretne jak i bardzo duże. Wszystko zależy od upodobań. Kiepsko jednak będą wyglądać przy nich eleganckie apaszki i gawroszki, jedwabne, o dużym połysku, a także szale wyjściowe, ze złotą lub srebrną nitką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here