Parka - ponadczasowa kurtka o wszechstronnym zastosowaniu

Zima to czas, kiedy warunki pogodowe nas nie rozpieszczają,. Musimy sie wtedy ciepło ubierać oraz zadbać o solidnie wykonane buty. Warto wyjątkowo o siebie dbać w momentach szczególnego chłodu. Dobrze jest zawsze pamiętać o czapce i szaliku, ponieważ może to uchronić nasze zdrowie. Nikt raczej nie lubi chorować. Dobrym sposobem na uniknięcie zimowych dreszczy jest kupno ciepłego płaszcza, najlepiej z dodatkiem wełny. Wełna ma doskonale właściwości, jeśli chodzi o ochronę przed chłodem.

W wielu sklepach stacjonarnych można kupić tanie płaszcze zimowe. Zwłaszcza styczeń to dobry czas na rozpoczęcie poszukiwań. W styczniu jest dużo wyprzedaży, ponieważ handlowcy wiedzą, że ludzie niechętnie robią w tym okresie zakupy, najprawdopodobniej dlatego, że ich budżet jest slaby po grudniowych świętach. Obniżki są więc duże, ponadto sklepy szykują sie na przyjęcie wiosennych kolekcji.

Zimowy płaszcz nie musi być drogi. Można znaleźć taki wykonany przez polską firmę. Najlepiej szukać modelu, w którym będziemy korzystnie wyglądać. Warto wybierać modele taliowane lub proste z paskiem. Jeśli mamy szerokie biodra należy unikać płaszczy z dużymi kieszeniami, ponieważ jeszcze dołożą objętości w newralgicznych miejscach.

Zimowy płaszcz dobrej jakości, można kupić już za 150 zł. Uda sie to w sklepie stacjonarnym. W internecie również jest dużo okazji. Warto rozpocząć poszukiwania wtedy, kiedy mamy na to gotówkę.

Trzeba zwracać uwagę na skład, który zawsze widnieje na metce. Jeśli nie mamy pewności z czego płaszcz został wykonany, warto zapytać sprzedawcę. Chodzi o to, żeby później nie być rozczarowanym. Niektóre kobiety lubią mieć kila modeli w swojej szafie. Innym wystarcza jeden uniwersalny, który pasuje do większości stylizacji. Kobiety lubią różnorodność, ale niektóre z nich nie mogą pozwolić sobie na kilka fasonów w jednej szafie, nie tylko dlatego, że nie mają pieniędzy, ale nie lubią nadmiaru i wolą oszczędzać miejsce.

Jaki wybrać kolor płaszcza? Warto sie zastanowić nad tym, jakie mamy ubrania i jaki płaszcz będzie pasował do naszych dotychczasowych stylizacji. Przede wszystkim kluczowe są buty. Warto, żeby te dwa elementy ze sobą współgrały. Jeśli mamy klasyczne oficerki, w czarnym kolorze, prawie każdy płaszcz będzie do nich pasował. Bardzo popularnym wyborem są szare płaszcze. Są one niezwykle eleganckie. Czerń jest również doskonała, ale niektóre osoby jej nie lubi lub źle się czują. Jeśli zaś chodzi o szarości, mamy mnóstwo jej odcieni. Jeśli zaś mamy ciepły typ urody, dobrze będziemy wyglądać w beżach i brązach.

Kupując płaszcz zazwyczaj też myślimy o chuście lub szalu, który mamy w szafie. Czy będzie do niego pasować? Kolorystyka i dobieranie barw jest ważnym zagadnieniem jeśli chodzi o modę. Niektóre barwy się ze sobą gryzą, nie pasują do siebie. Jeśli więc zależy nam eleganckim, klasycznym wizerunku, znacznie lepiej jest wybierać szarości, czernie, biel i granaty. To kolory, które od lat nie wychodzą z mody i są podstawą wielu udanych kompozycji. Inne barwy mogą być problemowe zwłaszcza jeśli mamy w szafie przeróżne kolory. Lepiej oszczędzać o poranku czas i nie zastanawiać się codziennie co do czego będzie pasować.Taki stan minimalizmu osiągniemy jeśli nie będziemy rozpraszać się zbyt wieloma kolorami i fasonami, ale znajdziemy swój własny styl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here