pergole

Partner/Partnerka przekonuje Cię do zamontowania przy domu pergoli tarasowej? Jeśli nadal nie jesteś przekonany/przekonana, to w podjęciu przemyślanej decyzji prawdopodobnie pomoże Ci ten artykuł.

Czym jest pergola tarasowa? W czym może się przydać? Na te i inne pytania odpowiadamy poniżej. Zapraszamy do lektury!

Taras z pergolą – jak to może wyglądać?

Pergola tarasowa może zamienić zwykły taras w przytulną przestrzeń, którą da się użytkować na wiele sposobów i to przez cały rok. Mówimy bowiem o konstrukcji, która stanowi barierę ochronną w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych. Pozwala osłonić się przed deszczem, śniegiem, silnym wiatrem oraz oślepiającymi promieniami słonecznymi.

Da się ją zamontować tuż przy domu – na przykład tak, żeby co najmniej z jednej strony przylegała do budynku. W ten sposób może stanowić jego naturalne przedłużenie. Nie jest to jednak jedyna możliwość, bo – jeśli jest tylko na to odpowiednia przestrzeń – konstrukcję można osadzić w pewnej odległości od domu.

Pergolą tarasową da się sterować za pomocą pilota, a nawet… aplikacji w telefonie. W ten sposób można chociażby odsłonić dach, zasłonić jedną z rolet albo zarządzać nimi jako całością, tworząc w pełni intymną przestrzeń. Ta ostatnia funkcja jest szczególnie przydatna w przypadku wścibskich sąsiadów. Wystarczy chwila, żeby to, co dzieje się w środku, pozostało dla nich tajemnicą. Przydatne rozwiązanie, prawda?

Zobacz także: https://enjoye.pl/taras-z-pergola-dlaczego-warto/

Dlaczego warto zainwestować w taras z pergolą?

Taras z pergolą to konstrukcja, która pozwala się cieszyć czasem spędzanym na świeżym powietrzu i to na własnych warunkach. Niezależnie od pogody można tam organizować przyjęcia urodzinowe, spotkania przy grach planszowych, wieczory filmowe i wiele, wiele więcej.

Instalacja pergoli tarasowej nie jest zbyt skompilowana i zajmuje niewiele czasu. Do tego trzeba przyznać, że ta konstrukcja jest trwała i estetyczna, a także łatwa w utrzymaniu. Mało tego! Poprzez swoją wielofunkcyjność zwiększa ona wartość rynkową nieruchomości, przy której stoi.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami SURMA – producent pergol tarasowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here