alkoholizm

Można powiedzieć, że alkohol towarzyszy nam praktycznie od zawsze. Pijemy przy różnych okazjach, ponieważ taka właśnie jest tradycja. Trudno sobie wyobrazić świąt, urodzin czy imienin bez alkoholu. Jak spotykamy się ze znajomymi, to również zazwyczaj pijemy alkohol. Być może właśnie dlatego alkohol kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością.

Pijemy alkohol w różnych ilościach oraz w różnych okolicznościach. Czasami nawet zdarza nam się wypić coś w samotności, ponieważ bardzo źle się czujemy psychicznie i wydaje nam się, że alkohol może nam pomóc. W takim momencie jednak warto się zastanowić nad tym czy przypadkiem nie mamy problemów z alkoholem. Jeżeli w odpowiednim czasie zorientujemy się, że alkohol zaczyna wpływać na nasze życie, to łatwiej będzie nam go odstawić. Pamiętajmy cały czas o tym, iż picie alkoholu wcale nie jest złe. Jednak nie może on wpływać na nasze życie i decyzje. Alkohol też z całą pewnością nie rozwiąże naszych problemów. On sprawi, że na chwilę o nich zapomnimy, a potem i tak będziemy musieli sobie z nimi jakoś poradzić.

W Internecie można łatwo znaleźć różne testy na alkoholizm, które możemy zrobić w każdym momencie. Są to specjalne testy psychologiczne, które pomogą nam w ustaleniu czy jesteśmy osobami uzależnionymi. Najbardziej popularny jest oczywiście test Baltimorski na alkoholizm. Jeżeli chcemy wiedzieć czym jest test baltimorski, to tak naprawdę wystarczy wpisać odpowiednią frazę w wyszukiwarce internetowej. Z całą pewnością szybko się dowiemy, że jest to bardzo prosty test, który składa się z kilku pytań. Jeśli naprawdę szczerze odpowiemy na znajdujące się w tym teście to pytania, to jego wynik będzie wiarygodny. Warto więc poświęcić chwilę czasu na test i pomyśleć nad odpowiedziami. Nie ma co zaznaczać odpowiedzi, które nie są zgodne z prawdą, ponieważ to nic nam nie da. W ten sposób nie dowiemy się prawdy i nic nie zmienimy w swoim życiu jeśli się okaże, że jednak mamy problem z alkoholem.

Czasami bardzo trudno jest nam zauważyć, iż pijemy za dużo. Zazwyczaj oczywiście tak nie uważamy. Zrobienie testu psychologicznego na alkoholizm może nam wiele powiedzieć. Być może jeszcze nie mamy problemu z alkoholem, ale okaże się, że jesteśmy osobami bardzo podatnymi na uzależnienia. Jeśli będziemy o tym wiedzieć, to zapewne zaczniemy inaczej podchodzić do pewnych rzeczy. Nauczymy się zwracać uwagę na to, na co wcześniej w ogóle nie zwracaliśmy uwagi. Będziemy mieć swoje życie pod kontrolą i być może dzięki temu unikniemy uzależnienia.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/test-baltimorski/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here