Ubrania ciążowe

Są kobiety, które nie uznają czegoś takiego jak ubrania typowo ciążowe. Wybierają ubrania z posiadanych przez siebie w szafie, które cechowały się luźnym krojem lub miały charakter oversize. Dzięki temu mogą zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy na kupowaniu nowych ubrań, które posłużą jedynie kilka miesięcy.

Niektóre kobiety kupują nowe ubrania na czas ciąży, ale zaopatrują się w klasycznych sklepach. Wybierają luźne tuniki, ubrania rozciągliwe, sportowe. Jeśli znacząco nie przybrały na wadze, a figura zmienia się głównie w obwodzie brzucha, to zadanie wcale nie jest takie trudne. Dzisiejsza moda stawia często na luz. Ubrania specjalistyczne, w tym ciążowe, bywają droższe niż pozostałe i nie gwarantują często satysfakcjonującego wyboru (choć jest już w tym zakresie coraz lepiej). Dlatego umiejętność dobrania klasycznych ubrań w czasie ciąży jest rozwiązaniem bardzo ekonomicznym, choć wymaga odrobinę kreatywności.

Są jednak ubrania, które ciężko dopasować i warto kupić takie, które przeznaczone są specjalnie na czas ciąży. Należą do nich między innymi kurtki. I tu oczywiście znajdą się kobiety, które obejdą się bez specjalnych kurtek ciążowych. Jeśli na czas zimy przypada początek ciąży, wówczas może nie być potrzeby w ogóle takiej kurtki kupować. Gdy jednak poród przypada zimą lub wczesną wiosną, wówczas czasami ciężko może być się obejść bez kurtki uwzględniającej ciążowe krągłości. Czasami luźniejszy krój płaszcza lub kurtki może okazać się niewystarczający.

Producenci kurtek ciążowych prześcigają się w pomysłach, aby ich produkty wyróżniały się designem i stylowym wyglądem. Kurtki ciążowe na zimę nie są bezkształtnymi workami, przeciwnie – podkreślają kształty, mają piękne kolory i można wyglądać w nich naprawdę zgrabnie. Forma kurtki dostosowuje się do zmieniających się wymiarów ciała kobiety. Co więcej, niektóre z nich mogą być wykorzystywane po porodzie, do chodzenia w nich razem z maluszkiem.

Cieszy fakt, że producenci ubrań ciążowych coraz bardziej słuchają oczekiwań konsumentek. Kobiety, które są w ciąży, nie przestają być kobietami, nie przestają mieć swoich potrzeb. Wciąż chcą wyglądać pięknie. Chcą mieć wybór i nie być skazane na powtarzalne i niezbyt piękne fasony. Chcą szerokiej oferty ubrań wygodnych, dobrej jakości, w bogatej kolorystyce, aby cały czas ich wizerunek pozostał zgodny z ich poczuciem piękna i wypracowanym latami stylem. Kobiety są świadomymi konsumentkami. Nie lubią kupować byle czego, nawet jeśli coś ma im posłużyć tylko kilka tygodni lub miesięcy. Ubrania ciążowe są zazwyczaj mocno i intensywnie eksploatowane, gdyż nieopłacalne jest kupowanie ich dużej ilości i wymiana całej garderoby. Zazwyczaj kupuje się tylko to, co najbardziej potrzebne i łączy z tym, co już w szafie się znajduje i nadaje się również na czas ciąży.

Oczywiście są też producenci, którzy oferują ciążowe ubrania dedykowane również na czas karmienia. Stosowane rozwiązania pozostawiają jednak sporo do życzenia, a fasony ciążowe nie zawsze dobrze wyglądają już po porodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here