Ubrania sportowe na zimę

Śnieg, mróz i wiatr za oknem sprzyjają wyziębieniu organizmu, dlatego bardzo ważne jest, aby ubrać się adekwatnie do panującej na zewnątrz pogody. W zimę najlepiej ubierać się na cebulkę czyli w kilka warstw odzieży. Ubieranie na cebulkę chroni przed przewianiem i pozwala łatwo regulować grubość ubioru, kiedy okaże się, że jednak nam za gorąco.
Największe trudności w ubiorze zimą mają osoby uprawiające sport na zewnątrz. Niestety – wiele z nich nie ma świadomości, że bawełniane ubrania to najgorszy z możliwych wyborów. Bawełnę niektórzy sportowcy zwykli nazywać “mokrą szmatą”. Prawdą jest, że bawełna jest materiałem naturalnym. Niestety – bawełna też łatwo chłonie wilgoć i długo schnie. Jeśli biegasz zimą dobrze wiesz, co mam na myśli. Wychodzisz z domu odziana w bawełnę, biegasz się i pocisz, wilgoć jest wchłaniana przez bawełnianą bieliznę, a potem przewiewa Cię mroźny wiatr i przeziębienie gotowe.
Uprawiając sport w zimnie należy ubrać się w odzież termoaktywną, która odprowadza wilgoć i nie chłonie jej.
Odzież termiczna połączona z kurtką jest idealnym rozwiązaniem zimowym dla wielbicieli sportów na świeżym powietrzu. W obecnych czasach mamy tak duży wybór odzieży sportowej, że bez problemu można kupić bieliznę, czapkę, rękawiczki i kurtki sportowe damskie, które są jednocześnie funkcjonalne i modne. Wybierając kurtkę sportową kobiety nie są skazane na jeden, nudny fason. Obecnie kurtki sportowe damskie można dostać w wielu fasonach i wzorach – bez problemu można kupić kurtkę sportową w kwiaty, paski, kropki itp.
Kupując sportową odzież należy pamiętać także o butach. Buty sportowe powinny mieć amortyzującą podeszwę, dzięki której żaden teren nie będzie powodował dyskomfortu podczas chodzenia lub biegania. Zimowe obuwie powinno także być wodoodporne. Uprawiając sport zimą jesteśmy narażeni nie tylko na mróz, ale też śnieg, błoto i roztopy. Buty muszą być ciepłe (ale bez przesady, bo noga może się pocić), wygodne, muszą też zapewniać odpowiednie podparcie i usztywniać stopę w kostce (w innym wypadku łatwo o zwichnięcie).
Uprawiając sporty zimą należy tez pamiętać o czapce i rękawiczkach, gdyż głowa i dłonie wyjątkowo łatwo ulegają wychłodzeniu. W sklepach sportowych bez problemu dostaniemy czapki przeznaczone do biegania oraz sportowe rękawiczki niekrepujące ruchów. Wiele z dostępnych na rynku czapek i rękawiczek jest wodoodpornych, a specjalnie dobrane materiały sprawiają, że głowa i ręce nie pocą się podczas uprawiania sportu.
Wybierając zimowe rękawiczki sportowe zwróć uwagę, czy możesz w nich korzystać ze swojego smartfona. Wiele osób używa telefonu dotykowego w trakcie uprawiania sportu, a w zwykłych rękawiczkach nie da się nawet odblokować ekranu.
Warto wiedzieć, że ubrania sportowe bardziej opłaca się kupować przez Internet. Jeśli jednak jesteś laikiem zalecamy swój pierwszy, sportowy zestaw ubrań zimowych kupić stacjonarnie, gdzie wykwalifikowana obsługa doradzi i pomoże Ci wybrać odzież i kurtkę sportową dostosowaną do Twoich potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here