Zimowy niezbędnik

Zima w naszym klimacie wprawdzie nie jest jakoś szczególnie uciążliwa. Ocieplanie klimatu jest chyba jednak po prostu faktem. Kto pamięta z wczesnego dzieciństwa zimy pełne naprawdę “zimowych” atrakcji takich jak: kulig na śniegu, zjeżdżanie na sankach z pierwszej lepszej górki w drodze zez szkoły, czy lepienie bałwana, ręka do góry. Nasze dzieciaki mogą o tym jedynie pomarzyć. To cud, jeśli w zimie trafi się chociażby kilka dni, które wyglądają jak prawdziwa zima. W związku z tym również nasza garderoba nieco się zmieniła.

Oczywiście, o ile nie spędzamy połowy roku w As-pen, bardzo grube, grzejące kożuchy czy futra w zasadzie nie są nam potrzebne. Bo i po co, jeśli kompletnie nie są funkcjonalne. Dziś znacznie lepiej jest zaopatrzyć się w kilka modeli modnych okryć wierzchnich o różnym stopniu grzania, niż inwestować w bardzo drogie kurtki czy płaszcze. Oczywiście nie chodzi o to, aby rezygnować z jakości. Bo porządne ubrania są zawsze w modzie. Będą trwałe i posłużą latami.

Mamy dziś na rynku odzieżowym przeogromny wybór płaszczy, kurtek, kożuszków i sztucznych futer. Każdy znajdzie coś, co będzie się u niego najlepiej sprawdzało. Warto zaopatrzyć się szczególnie w modele o prostych, uniwersalnych krojach, które łatwo można wpasować w rozmaite stylizacje- zarówno te codzienne, jak i bardziej wyjściowe.

Dobrze sprawdzi się tu oczywiście niezawodny płaszcz o prostej formie i ponadczasowym kroju. Warto zwrócić uwagę również na odpowiedni kolor- im bardziej neutralny i niewyzywający, tym będzie pasował do większej ilości stylizacji.

Przyda się również coś bardziej na luzie. Od kilku już sezonów bardzo modne jest noszenie zima tradycyjnych ramonesek. Oczywiście sama tylko kurteczka sprawdzi się, jeśli na dworze temperatura spadnie poniżej zera. Jednak skórzaną kurtkę można z łatwością połączyć z grubym wełnianym swetrem, dłuższym kardiganem, czy porządną, sportową bluzą z kapturem.

Dobrym rozwiązaniem jest również kożuszek ramoneska. To idealne połączenia dla fanek mody i amatorem najnowszych trendów. Kurteczki są ciepłe i idealnie grzeją w chłodne, zimowe dni. Kożuszek świetnie sprawdza się na co dzień, ale będzie też dobrym rozwiązaniem na większe wyjścia, bo jest elegancki i uniwersalny.

W ziemie warto również postawić na moden dodatki oraz gadżety. Ciepła, wełniana czapka to podstawa. Dziś modne są szczególnie te z pomponem, albo nawet z dwoma. Czapki mogą być dopasowane lub o kroju luźniejszym. Te ostatnie są bardzo modne i idealnie sprawdzą się podczas bieganiny po mieście.

Warto zainwestować również w porządny, ciepły szalik. W tym sezonie najmodniejsze są te naprawdę długie, którymi można owinąć szyje nawet kilkukrotnie. W takim szaliku z pewnością nie zmarzniemy nawet podczas największych mrozów.

Kolejny niezbędnik zimowej garderoby to rękawiczki. Najcieplejsze są te ze skóry, ale sprawdzą się również inne rozwiązania np. rękawiczki z wełny. Wybór jest spory. Niektóre modele mają nawet specjalne powłoki, dzięki którym możliwa jest obsługa ekranów dotykowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here