żywność

Konsumenci są obecnie coraz bardziej świadomi wagi, jaką ma zdrowe odżywianie. Wybór wysokiej jakości produktów ma bezpośrednie przełożenie na zdrowie i samopoczucie człowieka. Jeśli i Ty chcesz postawić na zdrową żywność, to na pewno nasz artykuł okaże się dla ciebie pomocy. Odpowiemy w nim na pytania:

  1. Czym różni się żywność Bio, Eko i Organic?
  2. Jak jest produkowana żywność ekologiczna?
  3. Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

Informacje zawarte w artykule na pewno ułatwią Ci wybór wysokiej jakości produktów.

Czym różni się żywność Bio, Eko i Organic?

To pytanie pojawia się dosyć często ze strony osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze zdrową żywnością. Bio to żywność biologiczna. Eko to produkty ekologiczne. A Organic to żywność organiczna. Jaki jest wspólny mianownik tych skrótów. Otóż oznaczają one dokładnie te same produkty. Bio, Eko oraz Organic to żywność, która została wytworzona w sposób ekologiczny, zgodny z wymogami stawianymi przez Unię Europejską. Żywność ta posiada specjalny certyfikat, który oznaczony jest symbolem zielonego listka z 12 gwiazdkami. Zanim producent uzyska stosowny certyfikat, jest poddawany skrupulatnej kontroli. Produkcja żywności ekologicznej musi spełniać rygorystyczne normy.

Jak jest produkowana żywność ekologiczna?

W procesie produkcji zdrowej żywności nie można używać pestycydów, barwników i sztucznych konserwantów. Żywność ekologiczna jest w 100% wolna od chemii. Analogicznie wygląda ekologiczna hodowla zwierząt. Nie używa się w niej sterydów, sztucznych pasz oraz antybiotyków. Zwierzęta cały czas mają dostęp do wolnej przestrzeni. Ich rozmnażanie odbywa się bez ingerencji człowieka. Porównując to z tradycyjną produkcją żywności ekologicznej, możesz łatwo stwierdzić, że obecność zielonego listka na opakowaniu produktu robi ogromną różnicę.

Dlaczego warto wybierać żywność ekologiczną?

Żywność naturalna ma wiele zalet. Najważniejszą jest oczywiście pozytywny wpływ na zdrowie człowieka. Pamiętaj, że od jakości spożywanych pokarmów zależy nie tylko Twoje samopoczucie, ale także kondycja fizyczna. Dzięki zdrowej i zbilansowanej diecie Twój organizm może funkcjonować w sposób niezakłócony. Naturalne owoce i warzywa są bogatym źródłem witamin i minerałów. Jednocześnie nie zawierają pestycydów oraz chemii. Zdrowa żywność to pokarm, który nie został w żaden sposób przetworzony. Jego produkcja odbywa się wyłącznie w gospodarstwach organicznych.

Podczas wyboru żywności ekologicznej musisz być bardzo uważny. Sprzedawcy skrzętnie wykorzystują fakt dużego zainteresowania zdrową żywnością. Działy marketingowe pracują w pocie czoła, wymyślając nazwy produktów, które sugerują, że są one w 100% ekologiczne. Flagowym tego przykładem są „jajka od szczęśliwych kurek”. Jeśli na opakowaniu obok tego chwytliwego hasła nie ma zielonego listka oznaczającego certyfikację produktu, to jajka te nie mają nic wspólnego z ekologiczną żywnością. Takie przykłady można mnożyć w nieskończoność. Kluczem do wyboru dobrym produktów jest kierowanie się oznaczeniem w postaci zielonego listka z 12 gwiazdkami.

Jeśli szukasz sprawdzonego dostawcy zdrowej żywności, to koniecznie wejdź na stronę zielarnia24.pl. Internetowy sklep zielarski oferuje także duży wybór żywności ekologicznej, która uzyskała stosowny certyfikat jakości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here