laptop

Co to jest certyfikat SSL? Widzimy taką usługę wśród innych świadczonych przez firmę proponującą choćby domeny i hostingi. Wiele osób nawet nie zastanawia się, co to takiego i czy warto dokupić usługę dla swojej domeny. Certyfikat SSL służy poświadczeniu wiarygodności domeny, a więc i pośrednio i jej właściciela. A gdzie kupić tani certyfikat SSL dla strony www?

Proste: w firmie, od której kupujemy hosting. To najwygodniejsze rozwiązanie. Bywa, że na początku w ogóle o takiej opcji nie myślimy. Zwłaszcza, jeśli nie zakładamy strony formowej, tylko naszą prywatną. Certyfikat ten powinien zostać zastosowany w przypadku każdej strony, na której odwiedzający muszą do jakiegoś celu wpisać swoje prywatne dane, jak adres zamieszkania, numer telefony, czy nawet PESEL lub nr i serię dokumentu tożsamości.

Dzisiaj coraz częściej są dostępne tanie certyfikaty SSL. Zdarza się, że bywają one gwarantowane np. w pakiecie z hostingiem. Dlatego warto sprawdzać, czy certyfikat jest gwarantowany przy zakupie hostingu, którego koszt wydaje nam się nieco droższy od rozsądnego. Jeśli tak, warto wziąć pod uwagę zakup takiego hostingu. Wtedy wyjdzie nam to taniej, niż np. zakup podobnego hostingu i osobno certyfikatu SSL w wielu innych firmach.

Niektóre certyfikaty chronią tylko jedną posiadaną przez nas domenę, a inne wszystkie lub 1 domenę i jej subdomeny. Oczywiście certyfikaty te różnią się też cenami. Który wybrać? Wszystko zależy od naszej działalności w sieci i jej charakteru. Jeżeli komuś zależy na konkretnym rodzaju SSL, warto zwrócić uwagę na konkretny certyfikat SSL w kru.pl. Firma pokazuje w jasny i przejrzysty sposób różnice między poszczególnymi rodzajami certyfikatów SSL, ich ceny i na co można liczyć w przypadku każdego z nich. Łatwiej dzięki temu podjąć decyzję, na który certyfikat się zdecydować. Strona internetowa to nie tylko domena, hosting i konkretne treści; to także dość często wręcz konieczność zwiększonego bezpieczeństwa. Dane osobiste to dzisiaj coś, o co trzeba bardzo dbać. Certyfikat SSL bardzo w tym pomaga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here