Skąd wzięły się popularne drewniaki

Odkąd ulice zostały zdominowane przez różnego rodzaju buty sportowe, drewniaki nie są widywane tak często, jak jeszcze kilkanaście lat temu. Wciąż są jednak popularnym obuwiem, zwłaszcza wśród pielęgniarek czy lekarzy – w tych zawodach liczy się zarówno wygoda, jak i dyskretny, profesjonalny wygląd.

Drewniaki w dawnych szpitalach

Praca w szpitalach zawsze była wyjątkowo ciężka, dlatego każde ułatwienie było na wagę złota. Drewniaki okazały się łatwo dostępnym, niedrogim obuwiem zamiennym, które było przy tym łatwe w czyszczeniu. Do tego drewno, z którego wykonana jest podeszwa i wkładka ma dobre właściwości higroskopijne (wchłania pot) i antybakteryjne, a więc znacznie zwiększa komfort użytkowania butów. Do tego zastosowane materiały zapewniają dobrą wentylację, a właściwe wyprofilowanie wkładki sprawia, że zmęczenie dużo mniej daje się we znaki. Poza stosunkowo drobnymi zmianami, takimi jak stosowanie gumowej warstwy jako zabezpieczenia antypoślizgowego i dodatkowej amortyzacji, krój i konstrukcja drewniaków pozostała właściwie niezmieniona przez dziesiątki lat.

Dlaczego drewniaki wciąż są tak popularne?

Mimo wprowadzania nowych modeli wygodnego obuwia ortopedycznego, w służbie zdrowia drewniaki wciąż są prawdopodobnie najczęściej noszonymi butami. Niewątpliwie spore znaczenie ma ich cena – za kilkadziesiąt złotych można kupić wygodne i zdrowe buty z naturalnych materiałów. Zastosowanie naturalnego drewna i skóry zapewne również ma duży wpływ na niesłabnącą popularność tych butów.

Poza prozdrowotnymi cechami drewniaków z pewnością ważne jest też to, jak bardzo kojarzą się one z zawodami medycznymi – pierwsze skojarzenie z ubiorem lekarza czy pielęgniarki to biały fartuch i chodaki.

Zarówno klasyczne, jak i bardziej nowoczesne chodaki można dostać w wielu sklepach medycznych i obuwniczych, takich jak ten: https://pantofelek-sklep.pl/pl/drewniaki. Choć białe drewniaki kojarzą się właściwie wyłącznie z lekarzami, bardziej kolorowe modele mogą być elementem garderoby osób niezwiązanych z medycyną, którym po prostu zależy na wygodnych butach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here