Czas na badanie USG

Wiele osób odwiedza lekarzy tak naprawdę tylko wtedy, gdy coś im doskwiera. Coraz częściej zapominamy o profilaktyce i systematyczności w dziedzinie naszego zdrowia. Szczególnie panie powinny wziąć sobie te słowa do serca, gdyż to one są bardzo narażone na raka piersi i to do nich często grzmią apele z telewizji, by regularnie się badały. Kiedy wizyta u radiologa lub ginekologa powinna być koniecznością?

USG piersi

Wiele pań swoje pierwsze badanie USG wykonuje w okresie 40 roku życia. Jest to zdecydowanie za późno, gdyż jak sugerują lekarze, panie już po 18-20 roku życia powinny mieć takie badanie wykonane i systematycznie co roku powtarzane. USG piersi to szybkie i nieskomplikowane badanie, które może wykonać ginekolog (jeżeli posiada odpowiedni sprzęt) lub radiolog. Podczas badania kobieta musi być do połowy odsłonięta a na piersi stosuje się płyn, po którym swobodnie przemieszcza się głowica, która przesyła obraz na ekran monitora. To dzięki niemu lekarz dokładnie widzi piersi pacjentki “od środka” i jest w stanie szybko znaleźć występujące w nich nieprawidłowości, zgrubienia a nawet guzki.

Obowiązkowe USG piersi Kraków

Kiedy panie powinny obowiązkowo udać się na takie badanie? Zaleca się, by kobiety przynajmniej raz w roku miały przeprowadzone badanie USG piersi. Jeżeli jednak same wykryją lub zauważą w swoich piersiach niepokojące sygnały powinny nie czekać do terminu wizyty i jak najszybciej umówić się do swojego lekarza, by skontrolować sytuację. Takimi niepokojącymi sygnałami mogą być wyczuwalne palcami zgrubienia, a także, gdy z brodawek zacznie płynąć wydzielina lub krew. Wszelki ból piersi lub zmiana ich kształtu również powinna być niepokojącym sygnałem dla pacjentek.

Sprawdzone miejsce

Wiele pań nadal krępuje się takiego badania. USG piersi Kraków to miejsce, gdzie szczególnie dba się o komfort i wygodę pacjentek. Fachowy sprzęt, doświadczeni i profesjonalni lekarze, miła obsługa i przyjemne gabinety sprawiają, że panie mogą szybko poczuć się dobrze. Dodatkowo, lekarze dbają o to, by w przypadku pojawienia się w badaniu jakichkolwiek nieprawidłowości szybko pokierować pacjentkę na efektywne leczenie oraz jak najlepiej zadbać o jej zdrowie.

USG a ciąża

USG piersi w ciazy jest również badaniem jak najbardziej wskazanym. Wielu lekarzy dziwi się skąd w społeczeństwie pojawił się pogląd, iż kobiety w ciąży lub panie karmiące powinny odłożyć badanie na późniejszy czas. USG piersi w ciazy nie powoduje żadnych negatywnych skutków dla naszego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here