cukier

Nie od dziś wiadomo, że nadmierne spożywanie cukru jest szkodliwe. Czy jednak zdajemy sobie sprawę, jakie mogą być konsekwencje zdrowotne z powodu zjadania ogromnej ilości cukru znajdującego się w wielu produktach? W poniższym artykule przedstawimy, czym grozi nadmierne spożywanie cukru.

Cichy zabójca

Określany cichym zabójcą, ponieważ nie od razu widoczne są konsekwencje jego nadmiernego spożycia. Warto podkreślić, że spożywanie cukru obejmuje nie tylko słodzenie kawy, czy herbaty. Cukier znajduje się w wielu przetworzonych produktach, ponieważ działa podobnie jak węglowodany, zapewnia szybki zastrzyk energii. Jednak w równie szybki sposób czujemy się potem głodni i zmęczeni. Zjedzenie kolejnego batonika, czy pączka nie przynosi wiele korzyści, poza smakiem i pustymi kaloriami. Cukier dodawany jest również do takich produktów jak chleb, sosy, jogurty, keczupy, musztardy, makarony i do wielu innych produktów, które znajdują się na co dzień w naszej diecie. Najczęściej nie zdajemy sobie sprawy, ile cukru może znajdować się w naszych ulubionych produktach jak słodzone napoje gazowane, które mogą zawierać sporą dawkę cukru lub jego przemysłowych odpowiedników jak syrop glukozowo-fruktozowy czy cukier trzcinowy. Warto podkreślić, że nie wszystkie dostępne produkty są  niezdrowe. Wybierając świadomie catering dietetyczny do domu Warszawa, mamy pewność, że oferowane posiłki są zdrowe i pełnowartościowe. Co więcej, dieta pudełkowa zawiera zdrowe produkty, które są także smaczne.

Pierwsze skutki nadmiaru cukru w diecie

cukrzyca

Chwilowy zastrzyk energii, jaki daje cukier, w dłuższej perspektywie sprawia, że możemy czuć się zmęczeni, ospali i wycieńczeni. Dodatkowo odbija się to również na naszym wyglądzie, skóra staje się ziemista, a pod oczami widoczne stają się ciemne i niestycznie wyglądające sińce i cienie. Również zjadanie dużej ilości cukru powoduje, że łatwiej łapiemy infekcje bakteryjne i grzybicze, ponieważ cukier stanowi doskonałą pożywkę dla bakterii. Zdrowa dieta powinna obfitować w posiłki, które pozwalają na dłużej pożytkować energię. Taka jest dieta pudełkowa, która zawiera doskonale zbilansowane posiłki. Catering dietetyczny jest zatem nie tylko chwilową modą, ale świadomym wyborem zdrowej diety.

Groźne skutki spożywania nadmiaru cukru

Nadmierne spożycie produktów zawierających cukier powoduje próchnicę i inne dolegliwości stomatologiczne. Może znacząco wpływać na wzrost ciśnienia krwi, pogarsza wzrok, a także powoduje nawracające infekcje intymne. Cukier wpływa również na stan fryzury, znacznie powodując nadmierne wypadanie włosów. W skrajnym wypadku nadmiar cukru prowadzi do powstania otyłości, która nie tylko nie zapewni wspaniałej nam sylwetki, ale i doprowadzi do wielu innych chorób. W wielu przypadkach otyłość wiąże się z pojawieniem miażdżycy. Czy, aby na pewno mamy ochotę na dietę obfitującą w produkty zawierające cukier? Jeśli zależy nam na zdrowiu, wybierzmy nowoczesną dietę pudełkową, która dostarczy naszego organizmowi wiele cennych składników odżywczych. Catering dietetyczny ułatwi codzienne życie, pozwalając cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzas na badanie USG
Następny artykułUwierz w medycynę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here