Depilacja laserowa bikini – przebieg zabiegu, cena, jak się przygotować?

0
1191

Skóra okolic bikini jest jednym z najbardziej wrażliwych obszarów na ciele. Jej depilacja, tradycyjnymi metodami, może wywoływać podrażnienia oraz powodować powstawanie mało estetycznych kropek. Zdarza się także, że włoski zaczynają wrastać.

Idealnym rozwiązaniem na gładką skórę jest depilacja laserowa. Polega ona na użyciu światła lasera, w celu trwałego usunięcia owłosienia.

Do wyboru mamy kilka form depilacji okolic bikini:

  • Depilacja brazylijska, polega na usunięciu włosków z okolic bikini, pachwin, a także warg sromowych. Wydepilowane zostają również pośladki oraz miejsce pomiędzy nimi,
  • Depilacja francuska daje bardzo naturalny efekt. Polega na usunięciu włosów z pachwin i boków wzgórka łonowego, dzięki czemu włoski nie wydostają się spod kostiumu kąpielowego,
  • Depilacja hollywoodzka, czyli trwałe usunięcie włosków ze wzgórka łonowego, pachwin, warg sromowych, a także pośladków.

Czy zabieg jest bolesny?

Biorąc pod uwagę fakt, że każdy indywidualnie odczuwa ból, oraz to, że strefa bikini jest obszarem bardzo wrażliwym, można odczuwać pewien dyskomfort.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej strefy bikini?

Wstępnie przeprowadzany jest wywiad, stwierdzający brak przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Ocenia się typ oraz stan skóry i włosków. Następnie należy założyć bieliznę jednorazową. Przy niskim progu bólu, można zastosować maść znieczulającą. Okolice poddawane zabiegowi, naświetlane są za pomocą głowicy lasera. Po zakończeniu zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona i obrzęknięta, co jest naturalnym skutkiem użycia lasera. Utrzymuje się to od kilku godzin, do kilku dni i należy wtedy szczególnie zadbać o skórę.

Jak się przygotować do zabiegu depilacji laserowej bikini?

  • miesiąc przed, nie należy używać kremów z retinolem, witaminą C oraz kwasami owocowymi,
  • trzeba odstawić dziurawiec, nagietek i herbatki odchudzające,
  • nie należy wyrywać włosków pęsetą i depilować woskiem,
  • na miesiąc przed, należy zrezygnować z opalania się na słońcu, solarium, używania samoopalaczy i balsamów brązujących,
  • na tydzień przed, nie wykonuje się żadnych peelingów,
  • dzień przed zabiegiem, wydepiluj strefę poddawaną depilacji zwykłą golarką.

Ile zabiegów należy wykonać?

Dla najlepszych efektów, rekomenduje się wykonanie serii od 3 do 6 zabiegów w odstępie 3 – 6 tygodni.

Jaka jest cena depilacji laserowej?

Wbrew pozorom nie jest to kosztowny zabieg. Zależnie od miejsca, cena depilacji laserowej zaczyna się już od kilkuset złotych. Cała strefa bikini to koszt do 2000 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here