Narzuty na łóżko czyli obowiązkowy dodatek w nowoczesnej sypialni

0
3605

Nowoczesne sypialnie na ogół zawierają dodatek, jakim jest narzuta na łóżko. To przykrycie sprawia, że sypialnia prezentuje się jeszcze bardziej modnie i stylowo. Podkreśli charakter wnętrza, uzupełni aranżacje, pod warunkiem, że współgrają z innymi tekstyliami w pokoju bądź stanowią odpowiedni kontrast. W końcu sypialnia to miejsce odpoczynku, a dużo łatwiej się zrelaksować, gdy panuje dookoła ład oraz porządek. Często piękne, zachwycające wzory cieszą oko, a co za tym idzie – poprawiają nastrój. Warto wziąć pod uwagę również praktyczne względy – dzięki przykryciu pościel nie zabrudzi i nie zakurzy się tak szybko, a narzuty na łóżko do sypialni powinny być wysokiej jakości, by bez problemu można było je prać.

Osiągnięcie efektu harmonii

Niezależnie od stylu, w jakim urządzone jest wnętrze, narzuta to nowoczesny element, na rynku nie trudno znaleźć coś, co spełni oczekiwania. Łóżko zwykle stanowi centralny punkt, więc narzuta na nie to bardzo widoczny element, wybór przykrycia nie powinien być przypadkiem. Osoby lubujące się w boho mogą zwrócić większą uwagę na narzuty na łóżko w sypialni składające się z bawełny, lnu czy innych naturalnych tkanin, natomiast wielbiciele klasyki na wzory delikatne czy ornamenty. Osoby wolące nowoczesne zestawienia mogą poszukać czegoś pośród geometrycznych wzorów bądź satynowych lub połyskliwych kap, które zresztą pasują tak samo dobrze do stylu glamour.

Motyw roślinny może szczególnie współgrać z wnętrzami typu skandynawskiego czy rustykalnego. Jako narzuty młodzieżowe mogą sprawdzić przeznaczone typowo dla nastolatków – kolorowe, wręcz pstrokate, z bohaterami filmów czy bajek, charakterystycznymi motywami czy nawet cekinami. Gładkie lub pikowane narzuty na łóżko w sypialni pasują do każdego wnętrza, nawet do bardziej luksusowego. Oczywiście nie ma zasady, która zapewni nowoczesny wygląd narzuty na łóżko, jednak warto przemyśleć co najlepiej sprawdzi się w danym pokoju. Alternatywę stanowią lekkie i cienie kapy, tak zwane pledy, składające się z pojedynczej tkaniny.

Praktyczne wskazówki

Do tkanin, o które łatwo zadbać i wyprać można zaliczyć mieszanki tkanin naturalnych oraz syntetycznych. Warto zastanowić się nad przeznaczeniem narzuty na łóżko do sypialni, ponieważ jako ozdobny element wystarczy cieńsza narzuta. W przypadku, gdy chce się jej również używać jako okrycia, lepiej zdecydować się na grubszą, przyjemną w dotyku albo z podszewką. Właściciele zwierząt, o ile te mają dostęp do sypialni, mogą wziąć pod uwagę również materiał, z którego łatwo będzie zbierać się sierść czy trudniej będzie zadrapać.

Narzuta

Narzutą można przykrywać łóżko na niejeden sposób, na przykład można ją mieć opuszczoną aż do samej podłogi bądź zawinąć pod materac. Aby dobrze obliczyć jaka narzuta będzie odpowiednia, wystarczy zsumować szerokość, wysokość i długość łóżka, najlepiej ze znajdującą się na nim kołdrą lub w przypadku zawijania – wysokość zamienić na wysokość materaca z dodaną zakładką, liczącą około 20 cm, by nie stanowiło problemu podkładanie je pod spód.

Po inspiracje warto zajrzeć na https://i-firany.pl/narzuty-na-lozko-do-sypialni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here