Drzwi harmonijkowe - idealna rozwiązanie do mniejszych pomieszczeń

W mieszkaniach o mniejszym metrażu liczy się każdy centymetr sześcienny. Często musimy wznieść się na szczyty kreatywności, by „z niczego zrobić coś”, wykorzystując przedmioty wbrew ich pierwotnemu zastosowaniu, a także stosując rozwiązania specjalnie dopasowane do rozmiaru naszej kuchni czy sypialni. Tyczy się to też drzwi wewnętrznych – w tym temacie polecamy drzwi harmonijkowe, które zajmują mniej miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem, w którym przedstawiamy wszelkie zalety nowoczesnych drzwi harmonijkowych. Nie czekaj, poznaj je już teraz!

Drzwi harmonijkowe – wygodna alternatywa

Jak już wspomnieliśmy, drzwi harmonijkowe wewnętrzne stosuje się przede wszystkim w małych pomieszczeniach, gdzie tradycyjne drzwi otwierane mogą nie mieć racji bytu, bo na drodze do ich pełnego otwarcia stanie mebel lub przeciwległa ściana. By nie musieć za każdym razem się przeciskać przez wąski otwór między skrzydłem a framugą, a także móc otworzyć drzwi bez problemu, polecamy zastosowanie drzwi harmonijkowych przesuwnych zamiast drzwi otwieranych na zewnątrz lub do wewnątrz.

Drzwi harmonijkowe – co warto wiedzieć?

Drzwi harmonijkowe wewnętrzne wykonuje się z tworzywa sztucznego PCV, polistyrenu lub płyt wiórowych. Wykorzystane materiały mogą imitować drewno (m.in. orzech, mahoń, dąb sonoma, biały dąb itd.). Drzwi harmonijkowe składają się z kilku małych skrzydeł, połączonych ze sobą, które składają i rozkładają się niczym harmonijka. Na rynku dostępne są zarówno warianty pojedyncze (składane w prawo lub w lewo), jak i podwójne (każde ze skrzydeł tego typu drzwi składa się wtedy w inną stronę). Wedle własnego uznania można również wybrać między wariantem przeszklonym lub pełnym (jednolicie zabudowanym).

Drzwi harmonijkowe – zastosowanie

Do największych zalet nowoczesnych drzwi harmonijkowe należą takie fakty, jak to, że są niezwykle ciche w użytkowaniu, a także proste w montażu. Z drugiej jednak strony – ze względu na specyficzną budowę – drzwi tego typu średnio radzą sobie z tłumieniem hałasu. Dlatego najlepiej sprawdzają się one, gdy wykorzystujemy je jako zabudowę garderoby, wnęk, spiżarni czy innych pomieszczeń gospodarczych (niekoniecznie jednak nadają się jako drzwi do pralni gdy chcemy odciąć się od hałasującej pralki). Nowoczesne drzwi harmonijkowe idealnie sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach – jeśli ogranicza Cię miejsce w mieszkaniu, to właśnie ten model drzwi będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOświetlenie LED w Twoim domu!
Następny artykułZakupy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here