włosy
fot.: pexels.com

Odpowiednio dobrana fryzura jest wizytówką każdego człowieka. Aby jednak dobrze w danym uczesaniu wyglądać, warto sprawdzić, które z nich będzie pasowało do naszej twarzy. Jak się okazuje, nie jest to wcale tak oczywisty wybór, także w przypadku mężczyzn. Jak więc wybrać męską fryzurę?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/najmodniejsze-fryzury-meskie/

Sprawdź swój kształt twarzy

Pierwszym krokiem w doborze odpowiedniej fryzury, powinno być sprawdzenie kształtu swojej twarzy. Jest to istotna kwestia, która dotyczy także np. zapuszczania zarostu lub brody. Aby przekonać się, jaki kształt twarzy się posiada, najlepiej jest zrobić sobie zdjęcie. Najlepiej, aby było ono wykonane na wprost naszej twarzy. Następnie, należy sprawdzić długość i szerokość swojej twarzy, wysokość czoła oraz kształt szczęki.

Kształt twarzy a fryzura

Jeżeli chodzi o fryzury dopasowane do kształtu twarzy, to do twarzy kwadratowej pasować będzie fryzura wydłużająca twarz. W tym celu, świetnie sprawdzą się krótko ostrzyżone boki, natomiast reszta włosów uniesiona lekko do góry. Najważniejszym zadaniem fryzury przy tym kształcie twarzy jest to, aby jej nie poszerzać.

Twarz prostokątna nie powinna być natomiast wydłużana. Aby tego uniknąć, nie zaleca się krótko ścinać włosów po bokach. Dzięki temu, twarz będzie wyglądała na szerszą. Ponadto, lepiej jest nie zapuszczać zbyt długiego zarostu, który również mógłby niepotrzebnie wydłużać twarz.

Właściciele twarzy okrągłej, powinni wybierać bardziej kanciaste fryzury. Wynika to z tego, aby jeszcze bardziej nie zaokrąglać twarzy. W przypadku twarzy trójkątnej, powinno się dążyć do zwężenia czoła i poszerzenia dolnej części twarzy. Z tego powodu, zalecane są fryzury w stylu tzw. messy hair. Właściciele ostatniego typu twarzy, czyli owalnej będą wyglądali dobrze w praktycznie każdej fryzurze. Mimo wszystko, nie należy wybierać fryzur poszerzających twarz, żeby nie zrobiła się ona zbyt okrągła.

Przeczytaj też: http://www.zabobon.pl/jak-mezczyzni-powinni-dbac-o-wlosy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here