Jak działa wyciskarka do soków

Zakup wolnoobrotowej wyciskarki da ogrom korzyści oraz jest to jak najbardziej atrakcyjna inwestycja. Dla osób pragnących robić dobre napoje, lody, przeciery, mleko sojowe oraz wiele innych, to narzędzie jest wprost stworzone. Najdoskonalsze wolnoobrotowe wyciskarki do soków charakteryzują się trwałością, cichym działaniem i szeregiem przydatnych funkcji.

Jak działa wyciskarka?

W wypadku wyciskarki do soków mamy do czynienia z różnymi sposobami pozyskiwania soku: odciskanie przy małych obrotach (ok. 80 – 100 obr/min) na zasadzie miażdżenia, zamiast odwirowywania posiekanego, rozkruszonego na wirującej tarce, miąższu (ok. 1500 do 13000 obr/min).

Jest w nich wałek ślimakowy, który niszczy oraz mieli surowiec, natomiast potem odciska pokruszony miąższ na sicie. Konstrukcja wyciskarki jest zatem prosta, składanie oraz rozkładanie natomiast natychmiastowe, czyszczenie także nie zabiera dużo czasu.

Dla kogo wyciskarka do soków?

Odpowiedź jest prosta wyciskarka do soków jest odpowiednia dla każdego, kto w prosty, efektywny sposób chce poszerzyć własny jadłospis o dodatkową porcję witamin oraz minerałów, niezbędnych do właściwego działania naszego organizmu. Lecz nie tylko. Napoje, ze względu na własny skład mogą mieć charakterystyczne wartości, więc sprawdzą się także jako wsparcie w konfrontacji z pewnymi zaburzeniami! Napoje z czerwonych owoców oraz warzyw – pomidorów, papryki, truskawek, mają działanie przeciwstarzeniowe, przeciwnowotworowe, natomiast ze względu na ogromną ilość potasu – zmniejszają ciśnienie krwi oraz zarządzają pracę serca.

Jak funkcjonuje wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw?

W wolnoobrotowej wyciskarce wyciskanie soku wygląda całkowicie odmiennie. Nie ma tu dużych obrotów oraz wysokiej temperatury, jaka niszczy witaminy oraz enzymy. Przy niezwykle aktywnych obrotach (przeważnie ok. 50-60 obrotów na minutę) owoce oraz warzywa są miażdżone, natomiast potem przepuszczane poprzez specjalistyczne sito. Napój jest wyciskany naturalnie przez miażdżenie, natomiast nie wycieranie włókien. Ślimak miażdżąc elementy wydobywa z komórek roślin ważne związki syntetyczne.

Dobór właściwego sprzętu do domowej produkcji soków może stanowić kłopot. Nie ze względu na braki sprzętowe na sklepowych półkach, lecz właśnie wielość dostępnych na rynku narzędzi. Zakup odpowiedniego sprzętu nie tylko zapewnia wysoką jakość soku, lecz także solidność narzędzia oraz przyjemność pracy z nim. Niewątpliwie do wyciskania soków wybieramy wyciskarkę wolnoobrotową, jakiej reguła funkcjonowania wyróżnia ją na tle konkurencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here