Zimowy płaszcz na futrze

Na pewno każdy z nas miał w swoim życiu taki moment, w którym tak bardzo się czymś zachwycił, że przestał podchodzić w sposób zdroworozsądkowy do zakupów. Początkowo planował wyjść ze sklepu wyłącznie z jedną parą nowych spodni, gdyż wszystkie te stare zdążyły się już przetrzeć, ale ostatecznie tych spodni w ogóle nie kupił, za to zdecydował się sięgnąć po kurtki zimowe pikowane damskie. A potem wracamy z czymś takim do domu i kompletnie nie wiemy, co z tym zrobić. Nie chcemy zwracać nowej rzeczy do sklepu, ale jednocześnie nie potrafimy w żaden sposób jej ograć. Bo pikowania są modne i prawdopodobnie już zawsze będą, jednakże są również w pewnym stopniu uciążliwe, gdyż nieodpowiednio zestawione stają się tandetne i kiczowate. Sprawdźmy więc, jak nosić ubrania o tej niecodziennej fakturze. Zainspirujmy się, by potem z łatwością przygotowywać swoje dzienne stylizacje i za każdym razem mieć tą pewność, że wszystkim się one spodobają (nie tylko nam samym!).

Pikowana struktura odzieży podoba się naprawdę wielu kobietom, więc nie ma nic specjalnie dziwnego w tym, że nas również skłoniła do zakupu czegoś, na co w pierwszej kolejności nie planowałyśmy wydawać pieniędzy. Kurtki i płaszcze o pikowanym materiale wyglądają zabójczo dobrze. Są eleganckie, ale jednocześnie na tyle proste, że wkomponowują się także w stylistykę dzienną i bardziej sportową. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze to, co bardzo nam się podoba, będzie dobre dla naszej sylwetki. Pikowana struktura materiału może nas bowiem pogrubić, więc jeśli daleko nam do ideału, a swoich mankamentów wolałybyśmy nie uwidaczniać przed całym światem lepiej na nią uważajmy. W przypadku bardzo szczupłych i smukłych kobiet taki typ materiału będzie jednak idealnym wyborem. Niska waga czasem sprawia bowiem, że przez nią wyglądamy jak kilkunastoletni chłopcy. Nie czujemy się seksownie i tracimy swoją pewność siebie, a to obniża naszą ogólną samoocenę. Wszelkiego rodzaju drapowania czy chociażby takie pikowania uwypuklają nas tam, gdzie powinny. Wypełniają nasz biust, zaokrąglają biodra i pośladki, dzięki czemu nareszcie możemy poczuć się jak prawdziwe atrakcyjne i pewne siebie kobiety.

Poznałyśmy już ogólne zasady dotyczące noszenia ubrań pikowanych, więc teraz możemy już na spokojnie zająć się ich stylizowaniem. Zakładając, że w naszej szafie pojawiły się typowe i dość sportowe kurtki zimowe pikowane damskie, spróbujmy przełamać ten ich luźny charakter i zestawić je z czymś takim, by nie przypominały one kombinezonu zakładanego na narty lub snowboard. Pikowaną kurteczkę możemy połączyć nawet z ubraniami wykonanymi z zupełnie innych typów materiałów. Stworzy ona zgrany duet z ekskluzywną satyną. Jedwabny sweterek zacznie kontrastować z jej puchatą strukturą, przy okazji dbają o to, abyśmy nie wyglądały w swoim ubranku zbyt grubo. Jeżeli jednak nie jesteśmy fankami aż tak odważnych i kontrowersyjnych połączeń, dobierzmy do swojej pikowanej kurteczki zwykły kolorowy t-shirt. Czasem te najprostsze rozwiązania są najlepsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here