Jak prać dywany? 3 podstawowe zasady

0
1502

Dywan spełnia funkcję nie tylko chronienia podłogi przed zarysowaniami czy zabrudzeniami, ale jest to przede wszystkim element dekoracyjny, który wnosi do pomieszczenia odrobinę przytulności i stylu. Mają one wiele wzorów i kształtów, oferowanych, m.in. na stronach takich jak 7kd. Skoro tak ważny jest wygląd dywanu, warto wiedzieć jak go prać, gdy dojdzie do zabrudzenia jego powierzchni.

Czym wyprać dywan?

W ofercie sklepu 7kd.pl możemy znaleźć wiele rodzajów dywanów, które idealnie wpasują się do naszego wnętrza. Gdy uda nam się już dopasować jeden z nich, pragniemy go zachować wciąż w idealnym stanie, bez zabrudzeń i zniszczeń. Wobec tego, czym wyprać dywan, aby pozbyć się wszystkich jego mankamentów?  Pierwszym sposobem jest kupienie specjalnych proszków, które są przeznaczone do prania dywanów. Drugą opcją jest bardziej domowa metoda, jaką jest wykorzystanie octu. Trzecią metodą jest zakup pianki do prania dywanów, która jest bardzo wygodnym i skutecznym rozwiązaniem.

Jak wyprać dywan?

Pierwsza metoda, czyli czyszczenie proszkiem zaczyna się od rozprowadzenia go po powierzchni dywanu, delikatnie potrząsając opakowaniem. Nie dodajemy wody. Następnie używamy miękkiej szczotki, przy pomocy której wcieramy proszek w dywan. Czekamy około dwudziestu minut i odkurzamy dywan, usuwając proszek i oczywiście zabrudzenia.
Drugi sposób, w którym używamy octu, zaczyna się od tego, że na świeże plamy wylewamy roztwór z octu.  Jeśli jednak jest to trwalsze i mocniejsze zabrudzenie, przygotowujemy pastę z łyżki octu i łyżki skrobi kukurydzianej i nakładamy na plamę. Pozostawiamy pastę na dywanie na jeden dzień, a potem odkurzamy. Trzecia opcja, czyli użycie pianki do prania dywanów, jest stosunkowo prosta. Przed użyciem pianki należy wstrząsnąć pojemnikiem i następnie wciskając zawór, rozprowadzić piankę po dywanie, trzymając puszkę skierowaną do dołu w odległości około 50 cm. Następnie wcieramy ją w dywan za pomocą szmatki albo szczotki. Zostawiamy piankę na 2 godziny i tak jak poprzednio, po upływie tego czasu odkurzamy powierzchnię.

Te 3 niezawodne sposoby pozwolą nam się cieszyć zawsze świeżym i czystym dywanem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here