Jak wybrać kurteczkę wiosenną?

Na rynku można znaleźć bardzo wiele różnego rodzaju okryć wierzchnich, które będą idealne na ciepłe, ale deszczowe dni. Mogą to być płaszczyki, nieprzemakalne ortalionowe kurtki czy też kurteczki wiosenne z kapturem. Tego rodzaju ubranie będzie bardzo przydatne właściwie przez większą część roku – zaczyna się nosić je już w marcu, kiedy bywa już cieplej, jednakże również często pada. Sportowe kurtki przydadzą się także nawet latem podczas wypadu za miasto, wycieczki rowerowej czy podczas wyjazdu turystycznego w góry. Oczywiście również wczesna jesień to pora, kiedy takie kurtki znajdują swoje zastosowanie w zasadzie codziennie. Biorąc pod uwagę powyższe, należy przyznać, że lekka kurteczka to ubranie, którego nie da się zastąpić.

Wybierając kurteczkę wiosenną warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona wodoodporna – w ciepłe dni w zasadzie nie potrzebujemy ciepłej kurtki, tylko takiej, która ochroni nas przed deszczem. Co więcej, dobrym pomysłem jest także kurtka czy też płaszcz, która ma odpinaną podszewkę oraz kaptur, który można odpiąć w razie potrzeby. Można znaleźć także kurteczki z odpinanymi rękawami, które bardzo szybko mogą przemienić się w sportowy bezrękawnik, idealny na piesze wycieczki.

Należy wziąć pod uwagę także naszą wygodę. Jeżeli kurtka ma służyć nam podczas wyjazdów turystycznych, zdecydowanie należy zwrócić uwagę na nasz komfort i wygodę. Kurtka nie może krępować ruchów, co więcej – powinna dobrze odprowadzać wilgoć – jest to bardzo istotne szczególnie w przypadku osób aktywnych fizycznie. Kurtka powinna chronić przed chłodem i deszczem, lecz nie powodować przegrzewania się. Oczywiście zapewnia to odpowiedni materiał. Należy wybrać kurtkę, która jest wysoce funkcjonalna oraz wykonana z materiałów wysokiej jakości. Warto wziąć pod uwagę także detale – na przykład to, jakie kurteczka ma szwy. Nici powinny być grube i absolutnie nie mogą odstawać od materiału. Jeżeli widzimy ślady przerwania nici oraz prucia się szwów oznacza to, że kurtka jest słabej jakości i nie posłuży nam zbyt długo. Nie należy wybierać takiej kurtki, w szczególności, jeżeli szukamy czegoś, co zapewni nam ochronę przed chłodem i deszczem podczas wycieczki w góry. Może okazać się, że kurtka pęknie w najmniej spodziewanym momencie, a my zostaniemy bez kurtki.

W zależności od tego, do czego służyć nam będzie kurtka, warto zastanowić się, czy lepiej odpowiadać nam będzie kurtka ze ściągaczami, czy bez. Są one pomocne, ponieważ chronią przed chłodem i są praktyczne, dlatego jest to świetne rozwiązanie dla sportowców. Niektóre kurtki nie mają ściągaczy, zakończenie rękawów jest proste – takie kurtki są zwykle lepsze na co dzień, do pracy czy też na krótki spacer po mieście.

Jeżeli chodzi o długość kurtki, można znaleźć kurtki bardzo różne. Wybierając odpowiednią weźmy pod uwagę to, czy stawiamy na rzeczywistą ochronę przed chłodem i deszczem, czy chcemy kupić stylowe ubranie, w którym wyjdziemy na chwilę z domu i nie zdążymy przemarznąć. Oczywiście dłuższa kurta, na przykład do połowy uda zapewni nam więcej ciepła, niż krótkie odzienie. Krótsze natomiast pozwoli wyeksponować spodnie oraz zgrabne nogi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here