Urządzanie wnętrz: salon z kuchnią, pokój dzienny

Urządzanie wnętrz wbrew pozorom nie jest zadaniem prostym. Chcąc urządzić wnętrze mieszkania nie tylko ładnie ale i funkcjonalnie należy poznać kilka zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas aranżacji wnętrz.

Na stworzenie idealnego wnętrza nie ma jednej uniwersalnej reguły jednak znajomość pewnych zasad pozwoli uniknąć nam błędów i rozczarowań. Urządzanie wnętrza jest kwestią indywidualną. W dużej mierze zależy od naszych upodobań, gustu, sposobu i stylu życia. Zabierając się za urządzanie wnętrz potrzebny nam będzie dobry plan działania. Zacznijmy przede wszystkim od precyzyjnego określenia naszych potrzeb, oczekiwań. Następnie pod te musimy określić najlepszy układ funkcjonalny dla każdego z pomieszczeń. To bardzo ważne z punktu widzenia naszego komfortu i wygody użytkowania wnętrz. Wybór stylu to kolejna decyzja jaka musimy podjąć to wybór stylu w jakim chcemy wykonać aranżacje wnętrz a którego będziemy się trzymać by wnętrze było spójne i stylistycznie dopasowane.  Do wyboru jest ich nie mało. Do najbardziej popularnych nalezą skandynawski, nowoczesny, industrialny. Jednak wybierając styl aranżacji nie kierujmy się modą , trendami a naszym gustem, tym w czym my czujemy się dobrze.

Urządzanie salonu z kuchnią

Urządzanie wnętrz to zarówno ergonomiczne zagospodarowanie przestrzeni jak i aranżacja wnętrz na którą składa się dobór kolorystyki, oświetlenia, elementów dekoracyjnych, dobór dodatków jak i materiałów. Najwięcej trudności sprawia nam urządzanie salonu z kuchnią. Jest to wnętrze będące centralnym pomieszczeniem w naszych mieszkaniach domach w której najwięcej czasu spędzamy wspólnie. Jednocześnie pełni też funkcję reprezentacyjną. Tu również przyjmujemy naszych gości. Istotne jest wiec by ta strefa była nie tylko urządzona pięknie ale i bardzo funkcjonalnie. Urządzając salon z kuchnią nie zaczynajmy od wyboru mebli a funkcjonalnie zaplanujmy jego układ zanim zaczniemy wybierać elementy wyposażenia. Rozrysujmy sobie wnętrze na kartce zaznaczając okna, drzwi. Łatwiej będzie nam sobie wyobrazić jaki będzie wyglądało rozplanowanie przestrzeni. Podczas aranżacji salonu z kuchnią warto podzielić wnętrze na strefy. Kuchnia od salonu może być umownie oddzielona poprzez zastosowanie innego rodzaju podłogi, sufitu czy barek, wyspę lub zwyczajnie stół z krzesłami. Salon dobrze jest wyznaczyć strefę wypoczynkową chociażby poprzez zastosowanie dywanu w miejscu gdzie znajduje się sofa czy narożnik. Urządzając salon z kuchnią musimy podjąć decyzję co ma stanowić centralny jego punkt. Czy ma to być na przykład ściana RTV czy na przykład strefa wypoczynku. Aranżacja kuchni i salonu musi być ze sobą powiązana , stylistycznie do siebie nawiązywać.

Urządzanie pokoju dziennego w bloku

Również urządzanie pokoju dziennego w bloku sprawia nam nie mniejsze trudności. Tu sprawa jest o tyle bardziej skomplikowana, że na niewielkiej z reguły przestrzeni, która w dodatku pełni wiele funkcji jednocześnie musimy zmieścić wiele. Zastanawiamy się w jaki sposób zagospodarować wnętrze pokoju dziennego by go nie zagracić. Na jaki wystrój wnętrza postawić by go nie obciążyć. Aranżując wnętrze pokoju musimy zrobić wszystko by optycznie je powiększyć. Efekt taki osiągniemy chociażby poprzez odpowiedni dobór kolorów i oświetlenia. Nasycone barwy, mocniejsze akcenty kolorystyczne optycznie przestrzeń pomniejszą dlatego w niewielkich wnętrzach warto pomalować ściany na jasny, jednolity kolor stanowiący bazę do aranżacji. Łatwiej również będzie dobrać do takowego pozostałe elementy wyposażenia wnętrza. Optycznie pokój dzienny możemy również poszerzyć, wydłużyć  czy zwiększyć optycznie jego wysokość. Chociażby poprzez sposób w jaki położymy panele czy jaki wybierzemy wzór tapety. By wnętrze pokoju dziennego nie wydawało się przestronniejsze należy również unikać przeładowania go w zbyt dużą ilość dekoracji i dodatków.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak wybrać kurteczkę wiosenną?
Następny artykułModne hity

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here