Modny mężczyzna

Płaszcz to zwykle kosztowny element ubioru, jednakże warto w niego zainwestować, gdyż z powodzeniem może nam służyć przez kilka sezonów. Jeżeli będzie odpowiednio dopasowany oraz dobrej jakości – uszyty z odpowiedniej tkaniny, dobrze skrojony, oraz będziemy o niego dbać, w płaszczu możemy chodzić przez kilka lat.

Warto przemyśleć, czy zamierzamy wybrać płaszcz odpowiedni na zimę i jesień, czy raczej lżejszy, dobry na wiosnę. Można znaleźć także płaszcze z podszewką, którą można odpinać i przypinać w razie chłodniejszych dni. Co prawda nie będzie to tak ciepłe ubranie, jak typowo zimowy, wykonany z grubej wełny płaszcz, jednakże w połączeniu ze swetrem pod spodem może zapewnić nam dobrą ochronę przed chłodem.

Jeżeli chodzi o fason, płaszcze można znaleźć w naprawdę wielu wersjach. Warto zastanowić się na początku, jaka długość płaszcza będzie dla nas najlepszym wyborem. Długie płaszcze prezentują się świetnie, jednakże nie będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli szukamy okrycia wierzchniego na spacery z dziećmi czy psem. W takim wypadku warto zdecydować się na krótszy płaszcz, na przykład do połowy uda lub do kolana. Płaszcz o takiej długości nie będzie przeszkadzał i krępował ruchów. Jeżeli jednak szukamy płaszcza, w którym będziemy chodzić do pracy, długi płaszcz z paskiem świetnie się sprawdzi i będzie prezentował się niezwykle elegancko.

Wiele zależy również od naszej sylwetki – płaszcz powinien podkreślać nasze atuty i tuszować niedoskonałości. Na przykład warto pamiętać, iż oversizowy płaszcz noszony przez osobę niską podkreśli jej nieduży wzrost. Płaszcze dwurzędowe z kołnierzem oraz klapami nie są raczej polecane paniom z dużym biustem, zdecydowanie lepiej prezentują się w nich panie o szczupłej sylwetce.

Warto wziąć pod uwagę również to, co w większości będziemy nosić pod płaszczem i do tego dopasować jego długość. Jeżeli w naszej garderobie królują spódnice do połowy łydki albo do kolana, należy zastanowić się, czy krótki płaszczyk, spod którego będzie wystawała spódnica będzie dobrze wyglądał. Czasami rzeczywiście takie rozwiązanie wygląda znakomicie, jednakże czasami nie jest to bezpieczne połączenie – wiele zależy przecież od kolorów oraz wzorów, a także od tego, czy spódnica jest dopasowana, czy nie. Wówczas może lepiej zdecydować się na dłuższy płaszcz, który zakryje spódnicę w całości, co zawsze będzie wyglądało elegancko w połączeniu z odpowiednimi butami.

Co więcej, weźmy pod uwagę także to, czy mamy zgrabne nogi. W przypadku, gdy nasze łydki są masywne, lepiej postawić na płaszcz do kostek lub do połowy uda – w żadnym wypadku nie należy wybierać płaszcza do połowy łydek, który będzie przecinał je wpół. Takie rozwiązanie tylko podkreśli ich masywność. Jest to natomiast świetne rozwiązanie dla osób ze zgrabnymi łydkami, które taki płaszcz doskonale wyeksponuje.

Jeżeli chodzi o kolor płaszcza, wiele zależy od tego, czy wolimy klasykę, czy też ekstrawagancję. Oczywiście najbardziej klasycznym, ale również subtelnie elegancki jest płaszcz czarny – nie ma chyba nic bardziej tradycyjnego, niż właśnie takie nakrycie. Pasuje ono zawsze i wszędzie, wygląda dobrze w połączeniu z każdym kolorem włosów oraz karnacją. Oczywiście można zaszaleć i wybrać płaszcz w innym kolorze – wówczas warto wziąć pod uwagę aktualne trendy a także to, czy dany kolor będzie pasował do naszej karnacji, a także reszty ubrań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here