Umiejętne czyszczenie zimowej odzieży wierzchniej w domu.

W szafie każdej eleganckiej kobiety winno odnaleźć się pomieszczenie na odpowiednio skrojony oraz doskonale dopasowany płaszcz. Ta część garderoby sprawdza się zarówno na większe wyjścia, jak również w normalnych, swobodniejszych stylizacjach. Kluczem do sukcesu jest jednakże właściwe dopasowanie płaszcza do figury.

Jak wybrać płaszcz?
Podstawowym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniach idealnego płaszcza jest jego długość. Osoby niższe powinny stawiać na ubrania o długości przed czy do kolan, gdyż nie skracają one wizualnie figury, i te z odcięciem pod biustem mogą chociażby dodać sylwetce paru centymetrów. Niewielkie panie powinny zdecydować się na płaszcze w stylu lat 60. Z krótkim, okrągłym kołnierzykiem. Na dłuższe płaszcze mogą sobie tymczasem pozwalać osoby wysokie oraz szczupłe, gdyż w ich wypadku uwydatnią one wzrost. Należałoby jednakże postawić na typ wzbogacony kieszeniami, ciekawym kołnierzem czy dużymi guzikami, aby zbytnio nie wydłużał figury, tymczasem płaszcz z futerkiem sprawdzi się w wypadku każdej figury.

Kobiety będące właścicielkami dużego biustu powinny z kolei stawiać na płaszcze jednorzędowe (nie zwiększą go wizualnie), z dużym dekoltem, jakie ładnie przecinają oraz zmniejszają wizualnie jego wielkość. Dla równowagi dół płaszcza winien być rozkloszowany, natomiast talia przystosowana oraz ponadto uwydatniona paskiem. Na dwurzędowe płaszcze decydować mogą się kobiety o drobniejszym biuście i te o budowie gruszki (u nich najlepiej sprawdzą się typy z ogromnym kołnierzem, jaki poprawi ogólne proporcje figury).

Kobiety, jakie nie mają szczupłej talii będą dobrze wyglądać w płaszczu o prostym kroju (dobrze, gdy będzie udekorowany delikatnym wzorem) z pionowymi szwami – taki typ wizualnie wyszczupla figurę oraz ukrywa mankamenty brzucha. Gdy idzie o jego najlepszą długość, to winien kończyć się w najbardziej atrakcyjnym miejscu nóg. Należałoby zwrócić także uwagę na kształt własnych bioder – przy małych doskonale sprawdzi się płaszcz z rozkloszowanym dołem, marszczeniami, zaszywkami oraz kieszonkami, natomiast przy dużych najlepiej dobrać płaszcz o linii litery A, jaki ukryje to, co kobieta chciałaby schować.

Materiał, z jakiego wykonany jest płaszcz
Tkanina, z jakiej wykonany jest płaszcz, to jedna z najistotniejszych informacji o jego jakości. Ubranie na jesień oraz zimę winny być ciepłe, lecz również przepuszczające powietrze, dobrze także, jeśli nie miało skłonności do gniecenia się. Więc należałoby dokładnie czytać metki.

Wełna – tenże piękny oraz ekologiczny materiał idealnie zabezpiecza przed chłodem. Ważna w wypadku wełny jest gramatura – im większa, tym grubsza oraz cieplejsza jest tkanina. Najlepiej gdy ma od 550 do 750 gramów na metr kwadratowy tkaniny.
Tweed – to surowa, niewykończona wełna, jaka ma zbliżone właściwości do niej, lecz zdecydowanie ciekawszą fakturę (kształt przypomina układ ości łososia). Płaszcz z popularnego tweedu łączy w sobie cechy dwóch stylów – formalnego oraz sportowego.
Syntetyczne włókna – do naturalnych materiałów wytwórcy nadal dodają sztuczne domieszki, przeważnie poliestrowe, akrylowe, poliamidowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here