Jak zadbać o piękne rzęsy? Oto 7 prostych nawyków, które odmienią Twoje spojrzenie

Każdego dnia starasz się, jak możesz, by wyglądać zjawiskowo. Stosujesz rozmaite tricki makijażowe, aby uzyskać hollywoodzkie spojrzenie. Szczególnie przed wieczornym wyjściem na randkę robisz, co możesz, aby osiągnąć seksowne spojrzenie. Możesz zastosować kolejne techniki makijażu, które opisane zostały w artykule wieczorowy makijaż krok po kroku, albo też zadbać o swoje rzęsy stosując 7 prostych nawyków. Sprawdź, co robić i czego nie robić, aby mieć piękne, zdrowe rzęsy!

Nawyki, które odmienią Twoje spojrzenie!

Każdego dnia podejmujemy pewne decyzje, które wpływają na dalszy los zdarzeń. Jest także wiele takich, które niekorzystnie wpływają na stan zdrowia Twoich rzęs. Sprawdź, jakie nawyki wyeliminować z codziennego zachowania, a które absolutnie musisz wprowadzić!

Stosuj odżywki do rzęs!

To absolutne must have! Twoje naturalne rzęsy powinny dostać to co najlepsze, więc sięgać po dobrej jakości preparaty. Nakładaj odżywkę codziennie wieczorem na oczyszczone rzęsy oraz rano przed nałożeniem maskary. Przy regularnym stosowaniu już po kilku tygodniach zauważysz różnicę! Twoje rzęsy staną się mocniejsze, bardziej lśniące i wytrzymałe!

Nie pocieraj dłońmi oczu!

Niestety każdego dnia wykonujemy tę czynność przynajmniej kilkukrotnie. Podrażnione, zmęczone oczy odruchowo wymagają od nas potarcia. W ten sposób dociskasz rzęsy, łamiesz je i wręcz wyrywasz całymi kępkami. Co więcej, doprowadzasz także do pogłębiania się zmarszczek w kącikach oczu. Zatem wyeliminuj ten nawyk, a zauważysz, że rzęsy staną się silniejsze i będą rzadziej wypadać.

Zmieniaj maskarę co 3-4 miesiące!

Pamiętaj o regularnej wymianie starego tuszu na nowy. Nawet jeśli nie zużyłaś go w całości, wyrzuć starą tubkę do kosza po około 4 miesiącach. Nakładanie zbyt suchego, albo co gorsza przeterminowanego tuszu to katastrofalny w skutkach błąd. Włoski stają się wysuszone, kruche i łamliwe. Zresztą taka maskara trudno się nakłada i powoduje nieestetyczne grudki.

Nie śpij w makijażu!

Jednorazowy przypadek może nie wpłynie drastycznie na Twoje rzęsy, ale regularne lub częste zasypianie w makijażu może mieć bardzo złe skutki. Rzęsy stają się wysuszone, znacznie podatniejsze na uszkodzenia czy kruszenie. W efekcie stają się słabsze i szybciej wypadają. Taki nawyk może doprowadzić do silnego przerzedzenia się rzęs!

Nie stosuj wodoodpornej maskary!

Choć wydaje się, że to produkt idealny, niestety przy regularnym stosowaniu doprowadza do silnego osłabiania rzęs. Z uwagi na swój skomplikowany skład, wysusza i obciąża naturalne włoski i jest trudny w usuwaniu. W efekcie poprzez silne pocieranie dodatkowo niszczymy rzęsy.

Pamiętaj o delikatnym demakijażu!

Tutaj odniesiemy się do poprzedniego punktu. Przy demakijażu nie pocieraj silnie wacikiem, a jedynie zwilż nim powieki i rzęsy. Odczekaj chwile i dopiero gdy płyn do demakijażu zacznie działać, delikatnie zetrzyj makijaż kierując się ku zewnętrznym kącikom. Ewentualne resztki usuń przy pomocy patyczka higienicznego.

Nie sięgaj po sztuczne rzęsy!

Zamiast regularnie doklejać rzęsy z drogerii, lepiej zastosuj eyeliner lub umów się na profesjonalny zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs. To zupełnie coś innego niż sztuczne kępki z drogerii! W trakcie zabiegu stylistka dokleja pojedynczo sztuczne włoski, w efekcie uzyskujemy naturalny wygląd i trwałość zabiegu. Pamiętaj jednak, aby wybrać profesjonalny salon z doświadczeniem. Pomocna w poszukiwaniach będzie wyszukiwarka https://www.moment.pl/rzesy/warszawa/mokotow, na której znajdziesz mnóstwo salonów w stolicy, sprawdzisz oferty i opinie oraz umówisz się na wizytę online.

Przestrzegając zasad odpowiedniej pielęgnacji, możesz cieszyć się pięknymi i zdrowymi rzęsami. Warto wprowadzić te nawyki w życie, a szybko zauważysz, że efekty są zdumiewające!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here