Ubrania ciążowe

Mogłoby się wydawać, że ramoneska jest tak uniwersalną i praktyczną kurtką, iż w każdym zestawieniu potrafi wyglądać fantastycznie. Mimo tego nie każda z nas zna się na modzie i potrafi ją wykorzystywać. Niby coś tam gdzieś przeczytałyśmy o tym, z czym taka krótka kurtka mogłaby wyglądać dobrze, ale gdy próbujemy zastosować te rady w praktyce, nie jesteśmy w stanie nawet spojrzeć na siebie w lustrze. Zamiast więc kombinować, nauczmy się najpierw tworzyć te zupełnie podstawowe i sprawdzone stylizacje. Dobry wygląd nie musi wcale łączyć się z oryginalnością. Nie każda z nas chce przecież wyróżniać się z tłumu – czasem zależy nam wyłącznie na tym, by się w niego wtopić i wpasować się w innych ludzi.

Propozycja nr 1 – odważna rockmanka. Często w myślach uciekamy do tych swoich dawnych lat, kiedy zakładałyśmy na swoje nogi potężne masywne glany, wciskałyśmy się w super krótkie szorty, jakich dziś na pewno nie kupiłybyśmy swoim córkom, tapirowałyśmy mocno włosy, a na usta nakładałyśmy czerwoną pomadkę. Teraz nie wypada nam tego robić. Oczywiście gdybyśmy w dokładnie takim samym stroju zaprezentowały się na ulicy, wywołałybyśmy sporą wrzawę i oczy większości osób na pewno zwróciłyby się w naszym kierunku. Nie musimy jednak zakładać na siebie samych rockowych i tych drapieżnych ubrań. Krótką ramoneskę narzućmy na obcisłą i dopasowaną do ciała sukienkę. Załóżmy cienkie cieliste rajstopy, które zamaskują niedoskonałości naszych nóg, a ciężkie glany zastąpmy równie rockowymi botkami – koniecznie tymi sięgającymi samej kostki. W roli dodatków zastosujmy wyrazistą srebrną biżuterię, czyli np. duże kolczyki o kształcie kół oraz kilka większych bransolet. Sprawmy, by w naszym stroju coś się działo. Możemy tak ubrać się w dniu, w którym dopadnie nad mała chandra i gorsze samopoczucie.

Propozycja nr 2 – urozmaicona dziewczęcość. Zwiewne sukieneczki i powiewne spódnice kuszą nas bardzo mocno zwłaszcza w sezonie wiosennym i zimowym, ale często gdy już postanowimy je przymierzyć w sklepie, czujemy się jak stare baby, które na siłę próbują zatrzymać czas i pokazać wszystkim, jakie to są młode. A efekt zwykle jest niestety odwrotny. Jeżeli więc delikatna sukienka, pokryta kwiecistymi motywami, sama w sobie kompletnie nie pasuje do naszego dojrzałego już wieku, przykryjmy ją czymś mocniejszym – w tej roli sprawdzi się znakomicie skórzana, czarna i koniecznie krótka kurtka. Aby nie wyglądała ona tak, jak gdybyśmy założyły ją zupełnie z przypadku, zastosujmy w swoim stroju jeszcze jeden podobny element. Nie musi to być nawet masywny but czy ćwiekowa torebka. Mocny makijaż też podkreśli nasz charakter i sprawi, że cała stylizacja przestanie wyglądać mdło i zwyczajnie.

Nie traktuj tworzenia nowych stylizacji jak przykrego codziennego obowiązku. Staraj się tym wszystkim bawić i podchodzić do wszystkiego z przymrużeniem oka – nawet jeśli komuś nie spodoba się twój nowy strój, nie musisz się tym wcale przejmować ani zamartwiać. Najważniejsze jest przecież twoje własne zadowolenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here