Kurtki dżinsowe z kapurem

Są tak efektowne, że trudno nie spojrzeć na ubraną w nie kobietę – nawet jeśli zupełnie przypadkiem mija się ją na ulicy lub w osiedlowym warzywniaku. Młode dziewczyny wprost je pokochały, jednak coraz częściej przekonują się do nich nawet te trochę starsze. Kurtki puchowe zawojowały rynek mody i mimo iż najpierw wkroczyły na światowe salony, teraz śmiało uzupełniają asortymenty polskich butików. Polki chcą być przecież na topie i chcą ubierać się tak jak reszta części świata. Zwracają uwagę na te super modne kurtki damskie, a skoro wśród nich za najbardziej stylową propozycję uznaje się puchacze, teraz to one zawładnęły odzieżowym rynkiem i niemalże wszędzie można je dostać – czy to w drogim i ekskluzywnym butiku, czy to w chińskim markecie. Zastępują eleganckie i często niewygodne płaszcze, wygrywając nawet z typowymi sportowymi kurteczkami. Dlaczego jednak cały świat tak szybko się w nich zakochał i co sprawiło, że to właśnie one stały się fundamentem zimowej mody panującej w tym sezonie?

Oczywiście to, że teraz puchacze są na topie, nie musi oznaczać automatycznej i kategorycznej rezygnacji ze standardowych i bardzo eleganckich propozycji odzieży. Długi prosty płaszcz zawsze na pewno warto mieć w swojej szafie. Być może nie sprawdzi się on na co dzień, ale gdy trzeba będzie wyszykować się do pracy lub założyć coś na wieczorową sukienkę w trakcie zimy lub jesieni, to on okaże się najlepszym wyborem. Kurtki puchowe są natomiast propozycją bardziej “dzienną”, miejską i luźną. Konstruuje się je w taki sposób, by były jak najbardziej wygodne. Wykonane z miękkich i przyjemnych dla ciała materiałów nigdzie go nie uwierają, dlatego też tak znakomicie sprawdzają się podczas długich zakupów i wieczornych spacerów. Najważniejsze w nich jest jednak to, że fantastycznie grzeją ciało. Grube warstwy puchu izolują je od zewnętrznej aury i nie pozwalają niskiej temperaturze przebić się przez strukturę materiału. W takiej kurtce można zdobywać cały świat – i to nawet podczas najmroźniejszej i najbardziej śnieżnej zimy.

Oczywiście gdyby te puchate kurtki były tylko i wyłącznie wygodne i ciepłe, żadna kobieta tak chętnie by ich nie nosiła. Panie są nawet w stanie ograniczyć swój komfort, byleby tylko lepiej wyglądać i dobrze się prezentować. A puchacze to równie wygodne co modne kurtki damskie. Wystarczy spojrzeć na najnowsze pokazy mody organizowane w prawdziwych stolicach dobrego stylu – Nowym Jorku oraz Paryżu. Niemalże zawsze na tych gigantycznych wybiegach pojawiają się modelki ubrane w puchate kurtki. Niekoniecznie wystrojone w stylizacje typowo zimowe! Czasem takie gigantyczne puchacze zarzucane są na zwiewne i romantyczne sukienki, a innym razem łączone z eleganckimi, wręcz męskimi garniturami. Świadczy to o ich uniwersalności i zdolności do dostosowania się do niemalże każdej stylistyki. Kurtka puchowa pasuje dosłownie do wszystkiego – o ile ma się w sobie tyle odwagi, by ze wszystkim ją nosić. W modzie po prostu nie ma rzeczy niedozwolonych, a przynajmniej nie ma ich na ten moment.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here