Jesienna garderoba

Aktualnie panuje trend, by ubierać się przede wszystkim wygodnie. Nawet w wielu zakładach pracy, wśród pracowników biurowych, nie panuje ścisły dress code, narzucający klasyczny, elegancki ubiór. Coraz więcej osób wybiera stylizacje, zahaczające o styl sportowy, łączące w sobie elementy bardziej klasyczne, z typowo sportowymi.

Nawet starsze osoby coraz częściej spotkać można w ubraniach, które określa się mianem sportowym, a nawet młodzieżowych. Nie jest już dziwne i nie należy do rzadkości spotkanie na ulicy starszej pani, ubranej w dresy, z plecakiem, w sportowych butach i kurtce. Ludzie zaczynają cenić wygodę ponad wszystko. Zaciera się klasyczne podejście do tego co wypada w danym miejscu mieć na sobie a co nie.

Nie dziwią już spodnie z dziurami, buty – kiedyś wykorzystywane wyłącznie przy uprawianiu sportów – a teraz noszone na co dzień. Nie bez znaczenia na ten fakt wpływa moda na zdrowy styl życia i uprawianie sportów.

Jednym z bardziej popularnych elementów naszego wizerunku są kurtki. Aktualnie chętnie noszone, zwłaszcza przez osoby młode, są ramonestki, ale również parki – zarówno ocieplane jak i cieńsze, przeznaczone na sezon wiosenno- letni.

Parka jest niezwykle praktyczna. Najczęściej spotykana jest kurtka khaki, ale również granatowa. Królują tutaj raczej neutralne i stonowane kolory, które są łatwe w stylizacji, ale również pasują praktycznie każdemu. Kolor khaki jest w ogóle bardzo ciekawym pomysłem, gdyż pasuje wielu osobom o słowiańskiej urodzie. Podobnie jest z granatem – jest klasyczny i elegancki, ale nie tak przytłaczający jak czerń, której dużo ludzi z naszego klimatu, nie jest w stanie udźwignąć, zwłaszcza bez mocnego makijażu.

Parka posiada kaptur (często obszyty sztucznym futerkiem), który jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem dla osób, które nie przepadają za czapkami. Pozwala chronić głowę przed opadami atmosferycznymi, a także wiatrem. Parka ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Jest przedłużona, więc lepiej chroni przed zimnem i wiatrem niż krótkie kurtki. Parki damskie są przy tym taliowane, więc pomimo swojej długości nie zaburzają proporcji ciała. Nadają się też na wczesne miesiące ciąży, gdyż mają pewien zakres regulacji w talii.

Parki, ze względu na swą długość, świetnie wyglądają na dziewczynach wysokich – dużo lepiej niż krótkie kurteczki, które wyglądają czasem na za małe i które podczas ruchu, schylania i siadania, odkrywają plecy. Nie jest to ani estetyczne ani tym bardziej zdrowe.

W związku z powyższym parki cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Pasują praktycznie do każdej codziennej stylizacji. Najlepiej wyglądają ze spodniami, zwłaszcza dżinsami. Ze względu na to, że są dość duże i obszerne, dobrze wyglądają ze spodniami wąskimi, np. rurkami, a nawet z legginsami. Bez problemu można łączyć je ze sportowymi butami, plecakiem, niezbyt elegancją torebką. Fajnie wyglądają z modnymi obecnie dużymi chustami, szalikami i kominami, omotanymi wokół szyi. Jest to nie tylko bardzo trendy, ale zapewnia nam również komfort cieplny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here