Kurtki dżinsowe z kapurem

Kiedy na zewnątrz pogoda niemiłosiernie się pogarsza, najwyższa oraz na wytoczenie najcięższych dział. Choć u nas akurat nie ma co narzekać, bo i tak jesteśmy przez pogodę zdecydowanie rozpieszczani. W końcu 5 stopni na plusie w środku zimy to niemal luksus. Jednakże zdarza się również nieco zimniejsza aura, która wymaga sięgnięcia do czeluści naszej garderoby i wydobycia najcieplejszych płaszczy i kurtek puchowych. No właśnie. Co warto kupić, w co warto zainwestować, aby nasza kurtka była idealna?

Co wybrać?
Warto zwrócić uwagę przed wszystkim na to, jak często i w jakim celu wychodzimy. Pozwoli to wybrać kilka modeli okryć wierzchnich, które najlepiej nam się sprawdzą. Zdecydowanie polecam zakup kilku porządnych okryć, które będą pasowały do różnych okazji, aby zawsze mieć w zanadrzu odpowiednie odzienie.

Warto mieć w garderobie porządny wełniany, elegancki płaszcz, który będzie idealny do pracy, na większe wyjścia, spotkania biznesowe, czy inne poważniejsze okazje. Ale wygodna kurtka puchowa również przyda się każdej modnej kobiecie. W takiej kurteczce można “biegać” po mieście i załatwiać swoje sprawy, spotkać się z przyjaciółkami na szybkiej kawie w restauracji, czy odebrać maluchy ze szkoły.

Na co zwracać uwagę?
Przede wszystkim warto dopasować model okrycia wierzchniego do swojej sylwetki. Dziś raczej nikt nie będzie miał z tym problemu, ponieważ firmy odzieżowe wychodzą nam naprzeciw i proponują naprawdę bardzo szeroką ofertę produktów, skierowaną do pań (i panów) o różnej sylwetce i gabarytach. Mamy zatem ogrom przeróżnych modeli, spośród których każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Najważniejsze jest zwracanie uwagi na jakość kupowanych przez nas ubrań. Szczególnie jeśli planujemy, że nasz zakup będzie zakupem na długie lata. Z tego też względu zdecydowanie lepiej jest wybierać raczej uniwersalne modele, które nie wyjdą zbyt szybko z mody, niż kurtki i płaszcze zimowe, które “przeterminują się” w ciągu jednego sezonu.

Kurtki puchowe
Puchówki są popularne już bardzo wielu lat. Tworzą je nawet największe marki modowe, ponieważ kobiety uwielbiają wygodne i ciepłe kurtki puchowe. Idealna kurtka powinna być wykonana z materiałów najwyższej jakości. Nie ważne czy jest to długa kurtka zimowa o kroju płaszcza, czy krótka kurteczka do pasa w typie puff, należy zwracać uwagę na jej wypełnienie. Bo dobra puchówka jest wypełniona prawdziwym puchem.

Jest przez to oczywiście zdecydowanie cięższa niż kurtka wypełniona sztucznym surowcem. Jednak tylko prawdziwy puch daje gwarancję odpowiedniej cyrkulacji powietrza i porządnego grzania w mroźne, zimowe dni. Dobrym wyjściem jest również wypełnienie mieszane. Wówczas kurtka zachowuje właściwości grzewcze, ale jest nieco lżejsza.

Równie istotne jest to, w jaki sposób jest wykonana nasza kurtka. Zwracajmy uwagę na jakość szwów i detali. Dobrze, żeby kurteczka miała dodatkowe kieszenie, solidna podszewkę, odpowiednio duży kołnierz, który ochroni przed wiatrem, oraz dobrze dopasowany kaptur, który zapewni zabezpieczenie przed deszczem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here