czy trzeba nosić pas po porodzie?

Pas poporodowy jest to odpowiednio wyprofilowany pas, który jest wykonany z dość elastycznego materiału. Taki materiał sprawia, że pas dopasowuje się do kształtu brzucha, przylega do niego odpowiednio mocno, w ten sposób koryguje wszelkie niedoskonałości figury kobiety, która jest po porodzie. Pas poporodowy pomaga w powrocie do formy i sylwetki sprzed ciąży.

Jak działa pas poporodowy?

Zadaniem pasa poporodowego jest wzmocnienie osłabionych, w trakcie ciąży powłok brzusznych. W przypadku kobiet, które urodziły dziecko poprzez cesarskie cięcie, zmniejszone jest ryzyko pojawienia się przepukliny poporodowej.

Pas poporodowy dzięki wzmocnieniu mięśni brzucha, sprawia, że zmniejsza się ból, który pojawił się w okresie poporodowym. Doskonale zabezpiecza brzuch, dzięki temu kobiety nie muszą się bać aktywności fizycznej po porodzie. Pas utrzymując dzięki utrzymaniu brzucha, zmniejsza ryzyko pojawienia się rozstępów. Dzięki wymodelowaniu sylwetki kobiety, jest zachowana właściwa pozycja.

Pasy poporodowe dla kobiet

Kiedy zacząć korzystać z pasa poporodowego?

Pas poporodowy zawsze powinien być stosowany zgodnie z zaleceniami. Kobiety, które urodziły dziecko drogami natury, powinny korzystać z pasa najwcześniej po dwóch tygodniach od porodu. Jeżeli chodzi o kobiety, które rodziły przez cesarskiej cięcie, powinny ten okres wydłużyć do czterech tygodni. Zawsze przed podjęciem decyzji o korzystaniu z pasa poporodowego, należy skonsultować to z lekarzem prowadzącym. Każda ciąża jest inna, a na możliwość używania pasa poporodowego składają się różne czynniki.

Dlaczego warto kupić pas poporodowy?

Przez cały okres ciąży, ciało kobiety się zmienia. Wszystkim tym zmianom, mogą towarzyszyć różne bóle, zwłaszcza bioder i dolnego odcinka kręgosłupa. Często po porodzie one samoistnie nie znikają. Pas poporodowy ma za zadanie złagodzić dolegliwości bólowe, szczególnie u kobiet które urodziły poprzez cesarskie cięcie. Noszenie pasa poporodowego sprzyja procesowi wchłanianiu brzucha poporodowego.

Przeczytaj też: http://www.zabobon.pl/majtki-poporodowe-czym-kierowac-sie-podczas-wyboru/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here