Pranie, suszenie i przechowywanie bielizny koronkowej

0
918

Piękna bielizna rozpala zmysły, dodaje odwagi i pewności siebie. Potrafi również podkreślić atuty kobiecego ciała. Aby jednak należycie spełniała swoją rolę, potrzebuje odpowiednich zabiegów pielęgnujących. Szczególnie wrażliwa jest bielizna koronkowa. W niewłaściwy sposób prana nie tylko straci swój urok, ale również nie posłuży na długo. Rodzi się zatem pytanie, jak postępować z delikatną koronką?

Zalecenia producenta

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że bielizna koronkowa to niezwykle podatna na uszkodzenia część kobiecej garderoby. I nawet jeśli pochodzi od renomowanego producenta, a także jest wykonana z najlepszych jakościowo materiałów, nie możemy liczyć, że swój nienaganny urok zachowa przez długie lata. Źródłem sukcesu są odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, od których w dużej mierze zależy jej żywotność. W pierwszej kolejności informacji odnośnie dbania o bieliznę koronkową należy poszukiwać na metkach. Zawarte na nich zalecenia producenta okażą się punktem wyjścia dla wszystkich, dla których nie bez znaczenia pozostaje wygląd ulubionego stanika czy fig.

Pranie

O ile producent nie określa inaczej, zazwyczaj pierzemy ją w temperaturze nie wyższej niż 30 stopni Celsjusza, najlepiej ręcznie i przy użyciu płatków mydlanych. Alternatywą może być proszek do prania ubranek niemowlęcych bądź inny, równie delikatny detergent, który nie naruszy delikatnej struktury bielizny koronkowej. Jednak nie tylko temperatura wody oraz środek piorący okazuje się w tym wypadku istotny. Równie ważna jest technika prania, polegająca na delikatnym wyciskaniu (a nie intensywnym tarciu), a potem wypłukaniu jej w zimnej wodzie. Równie ważne jest, aby nie namaczać jej dłużej niż 5 minut, albowiem pozostałości proszku mogą w bezpośrednim zakresie przyczynić się do zżółknięcia materiału. Jeśli producent zaleca pranie mechaniczne, warto to robić przy użyciu specjalnego woreczka. W przypadku jego braku, równie dobrze sprawdzi się powłoczka poduszki. Co więcej, przed włożeniem do bębna, bielizna koronkowa powinna mieć pozapinane wszystkie haftki i klamerki, ponieważ mogą pozaciągać i uszkodzić delikatny materiał. Dalsze kwestie dotyczące prania w pralce powinny być już wszystkim znane. Chodzi oczywiście o dostosowanie programu o najniższej temperaturze oraz właściwym posegregowaniu pranej bielizny, przede wszystkim pod kątem jej koloru.

Suszenie i przechowywanie

Bielizna koronkowa powinna być suszona w pozycji leżącej. Wtenczas na dłużej zachowa swój pierwotny wygląd. Nie bez znaczenia pozostaje także kwestia przechowywania. Największym grzechem kobiet jest składanie staników na pół i wkładane jednej miseczki w drugą. Jeśli chcemy, aby wiernie towarzyszyły nam każdego dnia w niezmienionej postaci, o wiele lepszym rozwiązaniem będzie ich układanie jeden na drugim.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKurtka ramoneska
Następny artykułKurtki puchowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here