Zimowy niezbędnik

Niby nie ma w niej niczego specjalnie odkrywczego, a jednak wszyscy ją kochają i od lat noszą. Trendy ulegają zmianie, ale ona jakby kompletnie się tym nie przejmuje, bo dalej wszystkich zachwyca, występują zarówno na ulicach, jak i w strojach prezentowanych na słynnych pokazach mody. Ramoneska przestała być już zwykłą wiosenną kurtką. Stała się czymś więcej – absolutnym must have, po które każdy koniecznie musi sięgnąć. Jej sekret tkwi przede wszystkim w uniwersalności. Nawet płaszcz ramoneska jest tak ponadczasowy, że umiejętnie wkomponowuje się w nowo odkryte style, za każdym razem potrafiąc się do nich dopasować. Skórzane kurtki tworzą zgrane stylizacje i z lekkim sukniami, i z potarganymi dżinsami. Niektórzy wykorzystują je również w eleganckich stylizacjach, narzucając na sztywne marynarki, garnitury i wieczorowe kreacje. Oczywiście każdego roku projektanci mody próbują zaskoczyć czymś swoich odbiorców i zmieniają albo formę, albo kolor ramonesek. Jak zatem prezentują się współczesne wersje tych kurtek?

Wciąż bliżej im do stylu rockowego, aniżeli do tego typowo dziewczęcego lub kobiecego. Ramoneski są mocnymi i wyrazistymi elementami garderoby. Zwracają na siebie uwagę i to zawsze, niezależnie od tego, jak zostaną ukształtowane lub w jakim kolorze wystąpią. Jest to jednak jeden z ich największych atutów! Dysponując czymś takim, za każdym razem można uzupełnić prosty strój mocnym akcentem. Połączenie dżinsów, trampek i białego t-shirtu przestaje być aż tak zwyczajne, gdy górną część stroju przyozdabia czarna skórzana kurtka. Jest ona ciekawym elementem ubioru również z tego względu, że jej historia rozpoczęła się już kilkadziesiąt lat temu. Za czasy jej odkrycia uznaje się mniej więcej środek dwudziestego wieku. To właśnie w tych latach po raz pierwszy ujrzeli ją mieszkańcy Los Angeles. Początkowo była noszona wyłącznie przez motocyklistów. To oni wciąż z niej korzystają, jednak przeznaczenie tej kurtki uległo pewnej zmianie, gdy jej potencjał dostrzegli projektanci mody. Docenili oni jej uniwersalność, szyk i nowoczesną strukturę. Postanowili sami stworzyć coś na miarę kurtek motocyklowych, początkowo traktując je jak świetny element ubioru scenicznego. Zanim bowiem płaszcz ramoneska pojawił się w typowych sklepach odzieżowych, był noszony głównie przez największe gwiazdy showbiznesu. Wokaliści rocka i metalu nie wyobrażali sobie swoich wyjściowych stylizacji bez ciężkiej i koniecznie czarnej ramoneski. Później nosiły je także przedstawicielki damskiego popu – m.in. Madonna, jedna z najsłynniejszych piosenkarek na świecie. Coś takiego musi więc w tej kurtce być, że wszyscy się w niej zakochują i każdy chce ją posiadać i jak najczęściej nosić!

Niby taka kurtka nie powinna sprawiać stylizacyjnych problemów, skoro jest przykładem odzieży wszechstronnej i wielofunkcyjnej, a jednak niektórzy nie radzą sobie z dobieraniem jej do innych ubrań. Tutaj nie istnieją natomiast żadne sztywne zasady. Równie dobrze można narzucić ją na sukienkę, jak i na elegancki garnitur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here