Kurtki wiosenne

Każda kobieta lubi się wyróżniać spośród innych kobiet. Każda jest indywidualistką i ma swój charakter, który szczególnie lubi wyrażać poprzez swoją codzienną stylizację. W codziennym ubiorze wszystko się liczy, od bielizny począwszy, przez zwykłe ubranie i odzież wierzchnią. Nie każda kobieta docenia wrażenie, jakie może zrobić poprzez odpowiednio dobraną do jej figury kurtkę, szczególnie w okresie wiosennym i jesiennym.
Kurtka na każdą pogodę
Wiosna i jesień, są bardzo specyficznymi porami roku. Bardzo zaskakującymi i niespodziewanymi, pod względem pogody. Dlatego też kupując kurtkę na te właśnie pory roku, należy wziąć pod uwagę kapryśną często pogodę i kupić taką kurtkę, która ochroni przed chłodem a jednocześnie nie będzie zbyt ciepła i przytłaczająca. Jedną z najważniejszych cech kurtki wiosenno jesiennej, musi być nieprzemakalność. Te pory roku obfitują w ulewne deszcze, które mogą się pojawić zupełnie niespodziewanie. Dlatego tak ważne jest by odzież wierzchnia miała warstwę zapobiegającą przemakaniu. Kolejną ważną funkcją takiej kurtki, jest ochrona przeciw wiatru i przenikaniu zimna. Kurtka powinna dobrze przepuszczać powietrze, by człowiek się w niej nie pocił, ale jednocześnie musi chronić przed wiatrem, który może wnikać pod kurtkę i powodować dyskomfort. Z tego wynika, że najlepsze kurtki wiosenno jesienne damskie, to takie, które są nieprzemakalne, przeciwwiatrowe i niezbyt grube.
Fason kurtki
Kurtki na te pory roku, są dostępne w różnych fasonach. W każdej garderobie powinna się znaleźć kurtka skórzana, ramoneska. To jest krótka kurtka, idealna na wiosnę i jesień, która dodatkowo bardzo efektownie się prezentuje. Ramoneska ma długość do pasa, nie chroni więc zbyt dobrze przed zimnem, ale za to wygląda bardzo dobrze. Jest idealnym dopełnieniem każdej stylizacji, zarówno tej imprezowe, jak i tej codziennej. Ramoneska jest bardzo trwała i solidna, raz zakupiona posłuży przez bardzo dużo sezonów. Może być dostępna w różnych kolorach, chociaż najczęściej występuje w kolorze czarnym, bo w takiej wersji jest najmodniejsza.
Inną propozycją kurtek wiosenno jesiennych, są cienkie kurtki pikowane. Mają one bardziej luźny charakter, są to typowe kurtki na co dzień, chociaż idealnie sprawdzają się też do uprawiania sportów na wolnym powietrzu. Kurtki pikowane są bardzo lekkie i to jest ich największą zaletą.
Jeszcze inną propozycją są kurtki bomberki. Te kurtki były modne wiele lat temu, teraz znowu wracają do łask i noszą je wszystkie młode dziewczyny. Idealnie nadają się one do szkoły ale też i na imprezę, czy spotkanie z przyjaciółmi. Dobrze zestawiają się z sportowym ubiorem, ale nie tylko. Jeśli taka kurtka ma dużo ozdób, jest wykonana z połyskliwego materiału, to idealnie będzie się też nadawać jako dopełnienie stylizacji wieczorowej.
W każdej szafie powinno się znaleźć kilka rodzajów kurtek, bo pogoda wiosenno jesienna może nie raz zaskoczyć. Raz jest bardzo ciepło, a raz bardzo zimno, trzeba więc do takiej pogody dobrać odpowiednią kurtkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here