Trwałe i piękne domy z sosny mazurskiej

Sosna jest najpopularniejszym drzewem w Polsce. Na trwałe wpisała się w polski krajobraz i występuje na terenie całego kraju.

W przemyśle drzewnym najcenniejszy jest gatunek sosny mazurskiej, ze względu na jej trwałość i wytrzymałość. Dzięki tym właściwościom, sosna mazurska wieki temu wykorzystywana była do produkcji statków, obecnie  jest doskonałym surowcem do produkcji domów z bali. Domy z sosny mazurskiej charakteryzują się trwałością i niezwykłym pięknem.

Dawno już przestaliśmy myśleć stereotypowo, wybierając dom murowany, z myślą o trwałości. Moda na ekologię i powrót do natury sprawiła, że znowu zaczynamy zastanawiać się nad opcją budowy domu drewnianego. Główne zalety takiego domu:

– drewno jest materiałem ekologicznym, domy z bali są najzdrowsze szczególnie, jeśli drewno zabezpieczone jest metodami wyniesionymi z tradycji góralskiej – naturalnym szarym mydłem i impregnatami na bazie naturalnych wosków i olejów,

– w domu wytwarza się korzystny mikroklimat w którym dobrze odpoczywamy, dom drewniany zapewnia właściwą wilgotność powietrza  i prawidłową wentylację – dzięki drewnu dom oddycha,

– trwałość drewna – dobrze zaimpregnowane drewno może służyć wiele lat nam i następnym pokoleniom,

– domy drewniane dobrze utrzymują ciepło, drewno jest dobrym izolatorem dzięki czemu, możemy zaoszczędzić nawet 40 procent opłat za ogrzewanie domu w sezonie grzewczym,

– budowa domu drewnianego zajmuje niewiele czasu. Domy buduje się z półfabrykatów które montuje się na działce klienta od kilku dni do kilku tygodni, na już przygotowanych fundamentach w zależności od rodzaju domu (dom sezonowy, dom całoroczny) i jego projektu.

Domy drewniane całoroczne, w zależności od upodobania klienta mogą być zbudowane pod klucz, do wprowadzenia lub do indywidualnego wykończenia i aranżacji przez klienta.

Doświadczenia innych krajów, szczególnie Stanów Zjednoczonych, gdzie wieloletnie doświadczenia zdobywane w projektowaniu domów drewnianych, odpornych na ciężkie warunki atmosferyczne takie jak huragany czy trzęsienia ziemi, umożliwiły wypracowanie takich technologii, które umożliwiają budowę domów drewnianych niezwykle trwałych. Wiele firm specjalizujących się w produkcji takich domów, daje gwarancję na jego trwałość nawet do 30 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here