5 sposobów na ominięcie korków w Warszawie

Warszawa jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. Średnio, dziennie możemy spędzić około 45 minut w korkach. Zatem wyobraźcie sobie ile czasu spędzamy w skali roku. Dlatego dziś przedstawimy wam 5 sposobów, aby je ominąć. Już teraz zachęcamy do wejścia na stronę WygodnyRower.pl.

Sposób numer 1: na pogodę i na deszcz rower miejski idealnym wyborem jest

Jednym z najlepszych sposobów na ominięcie korków jest ominięcie ich jadąc na rowerze. Warto zauważyć, że ten sposób pozwala wam także znacząco zaoszczędzić na benzynie. Oczywiście tutaj niezbędny jest odpowiedni rower. Do jazdy po mieście idealnie sprawdzi się rower miejski, z kolei jeżeli obawiacie się, że kondycyjnie możecie nie podołać, to wtedy zachęcamy do wyboru roweru elektrycznego. Przeszkodą do dojeżdżania rowerem nie jest nawet pogoda, wystarczy tylko wybrać model z błotnikami. Tutaj zachęcamy was do odwiedzenia stacjonarnego sklepu rowerowego w Warszawie. Jeżeli Wam nie po drodze to zajrzyjcie na stronę internetową WygodnyRower.pl.

Sposób numer 2: jazda pociągiem jest ok

Warto również zastanowić się nad dojazdem do pracy pociągiem. Ta opcja szczególnie się sprawdza, jeżeli dojeżdżacie spod Warszawy. Otóż wystarczy tylko dopasować rozkład jazdy i to niemal wszystko. Tym bardziej, że infrastruktura kolejowa jest bardzo rozbudowana i jest naprawdę sporo połączeń. Ponadto ceny biletów nie są wysokie. Zatem warto? Jasne, że warto. Choć przedstawimy Wam jedną wadę takiego rozwiązania, tak żeby nie było tak idealnie. Otóż pociągi czasami się spóźniają, ale dobra informacja jest taka, że bardzo rzadko i zwykle zimą.

Sposób numer 3: metro dobre rozwiązanie na miarę XXI wieku

W wielu europejskich stolicach rezygnuje się z samochodów i dojeżdża do pracy np. metrem. Tak jest np. w Paryżu. To naprawdę dobre rozwiązanie, które nie tylko pozwala na zmniejszenie korków, ale również chroni środowisko. Zatem i w Warszawie warto zastosować się do tej paryskiej zasady. Choć w naszej stolicy linia metra nie jest tak rozbudowana to nadal to dobre rozwiązanie. Zaletą korzystania z tego środka transportu jest na pewno jego szybkość, ale również niska cena biletów. Zatem jeżeli chcecie “migiem” dostać się do centrum to oczywiście metro jest dla Was idealnym wyborem.

Sposób numer 4: kontrowersyjny, choć dobry

Jak wiadomo po polskich drogach jeżdżą naprawdę stare samochody. Cóż, między innymi z tego powodu jakość naszego powietrza pozostawia wiele do życzenia. Zatem w ramach walki ze smogiem, ale i z korkami może warto przesiąść się z samochodu do autobusu. Tym bardziej, że w ostatnim czasie uruchomiono naprawdę wiele linii komunikacji miejskich. Pomyśl, że jeżeli wiele osób zacznie korzystać z komunikacji miejskiej to efekty w postaci czystszego powietrza, ale i mniejszych korków będą odczuwalne i bardzo widoczne. Zaletą komunikacji miejskiej jest także niska cena biletów. Szczególnie opłacalne jest zakupienie biletu miesięcznego. Ponadto autobusem możecie dojechać niemal w każde miejsce. O ile nadal spędzicie czas w korku to jednak będziecie mogli go inaczej spożytkować. Wtedy warto mieć ze sobą książkę i nadrobić zaległości czytelnicze, ale również zawsze można po prostu wypocząć i chwilę się zdrzemnąć, takie 45 minut drzemki dobrze zrobi każdemu.

Sposób numer 5: spacer, a może hulajnoga elektryczna

Nasza ostatnia propozycja to zamiana samochodu na hulajnogę elektryczną. Tym środkiem transportu możecie dostać się w każde miejsce i jednocześnie nie zajmie Wam to wiele czasu. Swoją drogą to także świetna zabawa. Na hulajnodze możecie dojechać także do korporacji, gdzie pracujecie, wszak bycie trendy też jest dobre. Jeżeli jednak nie macie ochoty na zakup hulajnogi to zawsze możecie zacząć więcej chodzić. Spacer nawet ten długi bardzo dobrze wpływa na zdrowie, ale i kondycję. Ponadto można także zaoszczędzić.

Każdy z naszych sposobów na ominięcie korków jest dobry. Warto oczywiście wybrać najlepsze rozwiązanie dla siebie. Jeżeli preferujecie zdrowy i aktywny tryb życia i dbacie o siebie, to jazda na rowerze będzie dla Was wprost idealna. Tym bardziej, że w wielu miejscach można bez problemu zostawić rower i nie trzeba obawiać się, że zostanie on skradziony.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here