Dziewczęce kurtki

Moda dla nas wszystkich jest ważna. Zaczęła wręcz kierować naszym życiem, stając się nieodłączną częścią każdej z jego sfer. Największy wpływ ma jednak na nasz wygląd zewnętrzny. Modą interesujemy się przecież głównie po to, by móc go poprawiać i w taki oto sposób dopasować się do reszty społeczeństwa. Nie chcemy odstawać. Nie lubimy czuć się gorzej od innych, dlatego też gdy koleżanka opowiada nam o nowym fantastycznym balsamie do ciała, od razu ruszamy do drogerii na zakupy i także po niego sięgamy. Skoro więc od dawien dawna za najbardziej stylowy rodzaj odzieży wierzchniej uznawana jest klasyczna kurtka czarna, też pragniemy ją mieć i to swoje marzenie realizujemy. Nie przejmujemy się jeszcze tutaj swoim stylem i tym, czy dopasujemy go do tej kurtki. Chcemy ją mieć, dlatego ją kupujemy, a dopiero potem martwimy się o to, z czym by tu ją zestawić, aby dalej wyglądać dobrze. W jakich połączeniach taka ciemna kurteczka może więc prezentować się najlepiej? Jak możemy podkreślić głębię jej koloru i wydobyć z niej to, w czym same się zakochałyśmy?

Kolor, który pasuje do wszystkich odcieni, nawet tych najbardziej nietypowych i najdziwniejszych, to oczywiście czerń. Gdy nie wiemy, co założyć do sukienki o barwie fuksji, od razu sięgamy po sprawdzone ciemne szpilki, wiedząc, że w taki sposób na pewno nie popełnimy gafy. Czerń stosujemy po prostu zawsze wtedy, gdy brakuje nam pomysłu na jakieś oryginalniejsze i ciekawsze zestawienia. Traktujemy ją jak kolor uniwersalny i pasujący do wszystkiego – taki on zresztą jest, dlatego właśnie od lat nie schodzi z list modowych przebojów. Każdego roku możemy przeczytać o tym, że ten kolor dalej będzie na topie. Teoretycznie więc, skoro nie mamy pomysłu na stylizację z wykorzystaniem czarnej kurtki, mogłybyśmy ją połączyć z ubraniami o dokładnie tym samym kolorze. Na pewno w takim stroju nie wyglądałybyśmy dziwnie czy nieodpowiednio. Czerń dodaje nam klasy i szyku, a przy okazji jest wspaniałym kolorem dla naszej sylwetki, który cudownie ją wyszczupla i wysmukla. Czy jednak ubrane od stóp do głów w tę barwę nie zaprezentujemy się przypadkiem zbyt ponuro i smutno? Tak niestety może się stać, dlatego mimo wszystko powinnyśmy spróbować z innymi i bardziej zróżnicowanymi połączeniami. Skoro bowiem czarny kolor pasuje do wszystkiego, nasza kurtka czarna też powinna do wszystkiego pasować. Zazwyczaj tak właśnie się dzieje – niezależnie od tego, jaki ma ona fason i ogólny styl.

Wykażmy się więc odwagą i poszalejmy ze swoim wyglądem. Odejdźmy chociaż na chwilę od tych zupełnie standardowych i klasycznych rozwiązań, których same na pewno mamy już serdecznie dość. Postawmy na takie stylizacje, dzięki którym nasz nastrój ulegnie poprawie, a gdy tylko spojrzymy na siebie w lustrze, na naszej twarzy od razu zagości uśmiech. Kurtka czarna może stać się ramą dla naszej kwiecistej i barwnej sukienki lub świetnym kompanem dla krótkiej spódniczki i jaskrawej bluzki. Takie żywe stylizacje świetnie sprawdzą się nawet teraz. Nie są one zarezerwowane wyłącznie dla lata czy wiosny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here