spodnie
fot. Pixabay.com

W zależności od tego, jaki typ sylwetki posiadamy, powinnyśmy do niej odpowiednio dobierać spódnice. Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zakup materiałowych czy jeansowych powinnaś wziąć pod uwagę atuty i mankamenty swojej sylwetki – te pierwsze uwidocznić, a te drugie zakryć.

Przeczytaj też: http://www.rotunda.pl/poradnik-zakupowy-jak-dobrac-spodnice-do-sylwetki/

Sylwetki i ich rodzaje

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie spódnice i sukienki. To najbardziej kobiece elementy garderoby, które sprawiają, że możemy poczuć się w nich naprawdę wyjątkowo. Dodają nam seksapilu, uroku i blasku. Sprawiają, że wyglądamy lekko, zwiewnie i dziewczęco, niezależnie od tego, ile mamy lat. Jak więc właściwie dobierać spódnice do swojej figury? Przede wszystkim należy sobie zdać sprawę z tego, jaki typ figury reprezentujemy.

Gdy nasze ciało kształtem przypomina klepsydrę, oznacza to, że jest bardzo proporcjonalne. Idealnych rozmiarów biodra i ramiona łączy wąska i smukła talia. Z kolei osoby o figurze gruszki mają szerokie biodra i masywne uda, a góra ciała jest bardzo smukła i szczupła. Jabłka charakteryzują się odstającym brzuchem i szeroką talią, a ich atutem są szczupłe i piękne nogi. Linijka z kolei jest bardzo smukła i nie posiada wcięcia w talii.

Dobieramy spódnice do figury

Najmniej problemów z doborem odpowiedniej spódnicy mają kobiety o figurze klepsydry. To one doskonale prezentują się w zasadzie w każdym fasonie. Dlatego nie powinny rezygnować z noszenia spódnic ołówkowych, trapezowych czy tych w kształcie litery A. Mogą również pozwolić sobie na spódnice w rozmiarze mini, które doskonale podkreślą ich smukłe nogi.

Kobiety o figurze gruszki z kolei, powinny przede wszystkim szukać spódnic pośród fasonów w kształcie litery A, trapezowych i tulipanowych. Te fasony pomogą im w zamaskowaniu zbyt szerokich bioder. Poza tym mogą również wybierać spódnice z wysokim stanem. Dzięki temu podkreślą smukłą talię. Natomiast zdecydowanie nie powinny ubierać spódnic mini. A co z dziewczynami o figurze w kształcie jabłka? One koncentrują swoje wysiłki przede wszystkim na tym, aby ukryć wystający brzuszek. Dlatego też polecamy im szczególnie spódnice z wysokim stanem. Mogą być one ozdabiane falbanami czy plisami. Wówczas pomogą one dodatkowo zasłaniać wystający brzuszek. Oczywiście, ze względu na smukłe nogi, jabłka powinny nosić spódnice maksymalnie do kolana. Dziewczyny o męskiej figurze typu linijka, które nie posiadają wyraźnie wyodrębnionej talii, powinny rozważyć noszenie spódnic tulipanowych, rozkloszowanych bombek, a także modeli ołówkowych.

Zobacz też: http://www.zabobon.pl/uzupelniamy-szafe-o-nowe-lekkie-stylizacje/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here